Ми у медіа
«Мотиватор до реформ в Україні» та «Форт Трамп»
20 вересня 2018, 11:23
автор: Альона Гетьманчук

Днями Верхня палата Конгресу США — Сенат — схвалила законопроект про фінансування Міністерства оборони та цивільних відомств (Міністерств праці, освіти, охорони здоров’я та соціальних служб) наступного року. Сума всього бюджету становить 855 млрд доларів, із них на потреби Пентагону передбачено 675 млрд доларів, передає Reuters.

«День» звернувся до експертів з проханням прокоментувати надання Пентагоном Україні 250 млн доларів безпекової допомоги, а також новину про можливе розміщення в Польщі постійної американської військової бази.

«БУДЬ-ЯКА ДОПОМОГА, СПРЯМОВАНА НА ПОСИЛЕННЯ СПРОМОЖНОСТЕЙ УКРАЇНИ ЗАХИСТИТИ СЕБЕ, ВАЖЛИВА»

Альона ГЕТЬМАНЧУК, директорка Центру «Нова Європа»:

— Будь-яка допомога, спрямована на посилення спроможностей України захистити себе, важлива. Призначені в бюджеті Пентагону кошти на Україну на наступний рік важливі тим, що надають можливість продовжити й посилити програми тренувань українських військових, отримати нове військове обладнання і техніку, а також — що дуже важливо — покращити медичне забезпечення військовослужбовців. У випадку з американською допомогою важливо також пам’ятати, що це не просто допомога, а й певний мотиватор до реформ у сфері безпеки та оборони, оскільки принаймні її частина завжди надається лише за умови тих чи інших змін, які американці вважають критично важливими для модернізації українського сектору безпеки та оборони. Зокрема, ці 250 мільйонів у Вашингтоні називають відповіддю на ухвалення Закону про національну безпеку України. Проте не забуваймо, що надання цих коштів ще, крім Сенату, має затвердити Палата представників Конгресу США, а потім підписати президент США.

Стосовно ініціативи Анджея Дуди, то американські військові в Польщі, якщо базуватимуться на постійній основі, будуть доброю новиною і для України. Особливо, якщо базуватимуться ближче до кордону з Україною, а не, скажімо, з Німеччиною.

Повну версію матеріалу читайте на сайті видання “День”

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!