Ми у медіа
Пропозиція про зустріч: що може Байден запропонувати Путіну?
15 квітня 2021, 12:23
автор: Альона Гетьманчук

“Дуже хотілось би, щоб під час його зустрічі з Путіним Бийден озвучив усе меню можливих санкцій або так званих каральних заходів і відзначив, що у цьому меню не буде застосовано, якщо Путін піде на деескалацію. Це необхідно, щоб Путін абсолютно чітко розумів, що його може очікувати у випадку продовженни ескалації чи навіть вторгнення”, – Альона Гетьманчук прокоментувала для Радіо НВ дзвінок Байдена Путіну.

 

“Коли Байден був віцепрезидентом, і Росія починала вторгнення в Україну, він сказав Обамі, як свідчать джерела з тодішньої адміністрації, що Росія має заплатити кров’ю і грошима за своє вторгнення до України. Хотілось би сподіватись, що він надалі був відданий цьому підходу, і США дійсно могли б якимось чином примусити Путіна платити кров’ю (тобто великими людськими жертвами, якщо такий наступ відбуватиметься), і грошима (тобто фінансовими втратами від санкцій тощо).

 

Втім для того, щоб підняти цю ціну максимально, США мають синхронізувати свою стратегію покарання Росії і стратегію підтримки України. Тобто думати не тільки про санкції, але і про те, як підтримувати Україну – це і військова допомога, і інші види допомоги. Це має бути такий дуже синхронізований серйохний підхід. І тут, звичайно, є питання, наскільки США готові сьогодні зайнятись виробленням цього підходу і його імпементувати.”

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!