Ми у медіа
”Протверезіють останні мрійники”: як Росія втратила важливого союзника
12 листопада 2018, 16:50
автор: Сергій Солодкий

Російська Федерація вкотре втрапила у шпигунський скандал, цього разу мішенню російських спецслужб стала Австрія. Як з’ясувалося, протягом 20 років відставний австрійський полковник збирав секретні дані про військову і політичну діяльність своєї країни на користь Росії. Офіційний Відень уже заявив, що даний інцидент відіб’ється на дружніх відносинах між країнами.

Якими будуть наслідки — з’ясовував OBOZREVATEL.

“Політика Австрії щодо Росії часом видавалася йому (президенту РФ Володимиру Путіну – ЦНЄ) не нейтральною, а досить лояльною до Кремля. Чи будуть кардинальні наслідки після цієї ситуації? Можна на це сподіватися, очевидно, що для австрійського політикуму це стало своєрідним шоком”, — зазначив Сперший заступник директора ЦНЄ Сергій Солодкий.

При цьому він зазначає, що Росія працює не тільки з одним інструментом впливу на ту чи іншу країну, і є припущення, що в Австрії працює ціла мережа агентів, через яких РФ може спробувати залагодити і переступити через це “непорозуміння”.

До речі, варто згадати, що Австрія була однією з небагатьох країн, що не вислала російських дипломатів у зв’язку із отруєнням у британському Солсбері колишнього ГРУшника Сергія Скрипаля та його дочки Юлії. Тепер же, на думку Солодкого, австрійська влада цілком може вдатися до такого кроку.

“Як пам’ятаємо, Греція також із запізненням прийняла таке рішення, тому я б не виключав, що в Австрії відбудеться усвідомлення того, що варто виявити солідарність із Великобританією. Кожна країна має отримати свій урок російського втручання для того, щоб зрозуміти іншу країну, дії та реакцію іншої країни. Цілком можливо, але це залежатиме від того, чи не переможе те політичне крило, яке виступає за лояльні відносини з Росією”, — каже міжнародник.

“Але головне, що відбувається — поступове протверезіння останніх мрійників західного світу про те, що з Росією можна говорити мовою діалогу”, — додав він.

Повну версію матеріалу читайте на сайті OBOZREVATEL

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!