Ми у медіа
Путін дуже вибірково підійшов до Мінських домовленостей — експерт
11 грудня 2019, 14:51
автор: Сергій Солодкий

Інтерв’ю Сергія Солодкого для “Громадське.Світ”.

Під час саміту «Нормандської четвірки» 9 грудня президент Росії Володимир Путін дуже вибірково підійшов до трактування Мінських домовленостей.

Про це в етері програми «Громадське.Світ» розповів заступник директора Центру «Нова Європа» Сергій Солодкий.

Він зауважив, що під час саміту, коли Путін апелював до Мінських домовленостей в контексті питання повернення контролю над кордоном із боку української влади, він «підійшов до них дуже вибірково».

«Він запам’ятав лише ту частину, яка була досягнута в лютому 2015 року. А в протоколі від вересня 2014 року, який Росія вже п’ять років ігнорує, в четвертому пункті чітко говориться, що на лінії українсько-російського кордону має бути забезпечено міжнародну присутність через ОБСЄ, має бути створено зону безпеки», — нагадав Солодкий.

Експерт зауважив, що попри небажання Росії виконувати це положення «Мінська», Україна могла б апелювати до цього аргументу. «Але я розумію, що є більша, ширша мета. Можливо, українські дипломати тримають про запас цей козир, цей аргумент», — припустив Солодкий.

Нагадаємо, 9 грудня у Парижі вперше за три роки відбулась зустріч у «нормандському форматі». Аби відновити перемовини щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, у французькій столиці зустрілись лідери України, Росії, Німеччини та Франції.

Після низки двосторонніх розмов лідери «нормандської четвірки» зібралися разом. Їхні перемовини перервали для особистої зустрічі Володимира Зеленського та Володимира Путіна — першої для обох лідерів: досі вони провели чотири телефонних розмови.

Вона тривала близько 1 години 20 хвилин і завершилася після 21:00 за місцевим часом (22:00 за Києвом). У цей час Меркель і Макрон були на робочій вечері. Після особистої зустрічі до глав Німеччини та Франції доєдналися і Зеленський із Путіним.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!