Ми у медіа
ПВК «Вагнера» і Лукашенко: завдання російських бойовиків у Білорусі | Свобода Live
31 липня 2020, 14:19
автор: Ганна Мєдвєдєва

У Білорусі затримали бойовиків російської приватної військової компанії «Вагнера». Члени цього угруповання воювали на Донбасі проти ЗСУ. Що робили бійці ПВК «Вагнера» у Білорусі напередодні президентських виборів? Чи видасть президент Білорусі Олександр Лукашенко когось із них Україні? Якими будуть подальші кроки Мінська, Києва та Москви? Різні версії аналізуємо у програмі Свобода Live.

Ганна Мєдвєдєва дала свій коментар для Радіо Свобода:

“Затримання бойовиків “Вагнера” у Білорусі можна трактувати як певний сигнал, який Путін подає білоруській владі про те, що силовий сценарій втручання у білоруські вибори не виключається.

З того, як Лукашенко діятиме надалі, ми зможемо зрозуміти щось про результати виборів і про те, як він діятиме після виборів.

  • Якщо Лукашенко екстрадує бойовиків до України, як цього вимагає українська сторона, то це свідчитиме про те, що він все ж таки зацікавлений у нормалізації відносин із Заходом та Україною.
  • Якщо він депортує бойовиків до Росії, то це, напевно, буде не дуже позитивним сигналом для України, тому що це означатиме, що російська та білоруська влада якось домовились щодо перебігу цих виборів. Цей сценарій створює певну небезпеку для України.

 

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!