Ми у медіа
Результати виборів у Хорватії дуже позитивні для України — Левонюк
9 липня 2020, 09:59
автор: Тетяна Левонюк

 

Інтерв’ю з Тетяною Левонюк на “Громадське радіо”.

 

У неділю в Хорватії відбулися дострокові парламентські вибори, одні з перших в Європі під час пандемії. Хорватський демократичний союз (HDZ) на чолі з прем’єр-міністром Андреем Пленковичем отримав 66 з 151 місця в новому складі парламенту країни — Сабору.

 

 

Які наслідки це матиме для відносин між цим балканським регіоном та Україною, обговорили із аналітикинею центру «Нова Європа» Тетяною Левонюк.

Тетяна Левонюк: Напередодні виборів ніхто достеменно не міг сказати, хто виявиться переможцем. Адже дві головних партії-опоненти — Хорватський демократичний союз на чолі з прем’єр-міністром Андреем Пленковичем та соціал-демократи, представником яких є чинний президент Хорватії Зоран Миланович — йшли пліч-о-пліч, за результатами всіх опитувань. Але дострокові вибори завершилися перемогою саме Хорватського демократичного союзу.

Це позитивний результат для України, тому що сам Пленкович є прихильником України, який був головою комітету парламентської співпраці Україна-ЄС. Він виступав за надання нам безвізового режиму, і саме він ініціював створення робочої групи при уряді Хорватії щодо співробітництва з Україною, до кола завдань якої входило безпосередній обмін досвідом Хорватії щодо мирної реінтеграції тимчасово окупованих територій. Тому позиція Хорватії щодо збереження територіальної цілісності та суверенітету України залишиться незмінною і Хорватія буде залишатися нашим другом в рамках Європейського Союзу.

Цього не скажеш про опонентів HDZ — соціал-демократів, де були неоднозначні меседжі. Наприклад, один з останніх – представник партії, а це чинний президент Зоран Миланович, збирався відвідати парад на запрошення Путіна у Москві.

Повну версію розмови можна прослухати у доданому звуковому файлі.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!