Ми у медіа
Шах і мат Росії: як Сполучені Штати поставили Путіна на місце
6 квітня 2021, 12:35
автор:

 

Для чого Москва нарощує істерію навколо Донбасу? Сергій Солодкий пояснює для ТСН, що російське керівництво постало перед кількома поразками, тому військовим шантажем, погрозами і дискредитаційною кампанією щодо України всередині країни і за кордоном намагається повернути собі вагу.

 

  • Перша поразка, за словами експерта, – розрахунок на Зеленського як на людину, що пристане на всі умови Москви, провалився.
  • Друга – сподівання, що зміна вищих посадовців країн Заходу призведе до зміни політики щодо Росії, також не справдилися.
  • Третя – в самій Росії наростає невдоволення місцевими порядками, а тому Кремлю вигідно змістити фокус із внутрішніх негараздів на зовнішні псевдозагрози.

 

“Новий етап інтенсивної актиукраїнської кампанії Росія почала вже як кілька останніх місяців – маніпуляції змінюються, однак гостра антиукраїнська тональність залишається. Україну звинувачують у нехтуванні Мінськими домовленостями, нарощуванні військової сили на Донбасі, підготовці до наступу на окуповані території, зрештою – в переслідуванні політиків, які, мовляв, виступали за мир. Російське суспільство вже давно готове до того, що Росія має право “на оборону” проти “ворожої України”. Російська пропагандистська машина має вдосталь ресурсів і навичок, щоб винайти привід для війни. У крайньому разі російські спецслужби допоможуть його організувати. Тому справа не стільки в приводах, скільки в стратегічному намаганні Росії в цілому змінити правила, створити такі передумови, які б допомогли їй отримати додаткові важелі впливу на ситуацію”.

 

Читати коментар повністю тут.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!