Ми у медіа
Що може означати судове переслідування Петра Порошенка для української демократії?
23 червня 2020, 11:11
автор: Альона Гетьманчук

Коментар Альони Гетьманчук для “Atlantic Council”:

 

“Судове переслідування екс-президента Петра Порошенка може стати ключовим фактором у відносинах України із Заходом. Якщо переслідування Порошенка почне домінувати у діалозі з ключовими партнерами України, це стане дипломатичною катастрофою і може потенційно підірвати співпрацю. Це матиме великі геополітичні наслідки.

Щобільше Україна віддалятиметься від західного світу, тим більше місця буде з’являтись для інших впливів. Сьогодні ці впливи не обмежуються лише Росією, але включають і Китай, апетити якого до більшої присутності в регіоні зростають.

У короткостроковій перспективі притягнення Порошенка до відповідальності може допомогти Зеленському консолідувати його електорат. Однак у майбутньому це послабить його президентство, позбавивши його підтримки політично залученого сегменту українського суспільства, а також ізолює його від важливих міжнародних партнерів.

Наразі у Зеленського є два варіанти. Він може або увійти в історію як президент, який нарешті встановив верховенство права в Україні, або може стати ще одним українським лідером, одержимим переслідуванням своїх політичних опонентів”.

 

Повний текст статті доступний англійською мовою тут.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!