Ми у медіа
В Україні потужні настрої за «сильну руку», а питання членства в ЄС буде помітним у виборчій кампанії, – аналітик
12 липня 2018, 14:41
автор: Сергій Солодкий

Гість ефіру ”Громадського радіо” — перший заступник директора Центру «Нова Європа» Сергій Солодкий.

«Раніше всі опитування фокусувалися на одному запитанні: «Чи підтримуєте ви вступ до ЄС? Як би ви проголосували на референдумі з цього питання?» Ці опитування показують більш-менш стабільну підтримку європейської інтеграції. Але можна говорити про те, що приблизно половина українців або не підтримують європейську інтеграцію, або не визначилися. Можна говорити про те, що є політичні діячі, які можуть на темі європейської інтеграції або неінтеграції грати, маніпулювати цією темою. Говорити також можна про те, що європейська інтеграція не виглядає такою безальтернативною. Ми вирішили поцікавитися в українців, що для них означає європейська інтеграція на місцях», — говорить Сергій Солодкий.

Респондентів запитали, що для них є ознакою європейської інтеграції в області. На першому місці — поліпшення соціальної інфраструктури.

«Якщо навіть тема Європейського Союзу не лунатиме напряму у виборах (а я думаю, що вона все ж таки лунатиме), то непрямо полеміка, дискусія виборчої кампанії може бити по європейській інтеграції, тому що чимало політиків, які прийшли на хвилі Євромайдану, дискредитовані», — додає Сергій Солодкий.

Він зазначає, що в Україні є запит на «сильну руку», це відповідає соціологічним опитуванням. Сергій Солодкий зазначає, що в одному з соціологічних опитувань більшість українців найбільшим авторитетом із закордонних політиків назвали Олександра Лукашенка.

Повну версію розмови слухайте на сайті “Громадського радіо”

Із результатами опитування можна ознайомитись тут

Опитування здійснювалося у травні 2018 року на замовлення Центру «Нова Європа» соціологічною компанією GfK Ukraine у рамках реалізації проекту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!