Ми у медіа
Євроінтеграція в регіонах: в Україні планують створити спеціальні офіси
19 листопада 2019, 17:35
автор: Тетяна Левонюк

Інтерв’ю Тетяни Левонюк на “UATV“.

 

 

Рейтинг європейської інтеграції регіонів України презентували у столиці. Дослідження проводили аналітики центру “Нова Європа” у співпраці з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції.

Згідно з оприлюдненими даними, до трійки лідерів увійшли ЛьвівськаВолинська та Вінницька області. Про результати, а також про те, як проводилося дослідження, журналістам UATV розповіла представниця центру “Нова Європа” Тетяна Левонюк.

“Це перша спроба оцінити в такому масштабі рівень євроінтеграції, а точніше – впровадження практик і стандартів ЄС в областях, – зазначила гостя студії. – На наш рейтинг дуже впливала якість відповідей обласних державних адміністрацій. В роботі ми зіткнулися з такою проблемою, як нестача статистичної інформації. Тому прийшли до висновку, що необхідно поліпшення системи збору даних”.

Рейтинг складено на підставі 34 індикаторів у восьми сферах, які відображають динаміку зближення конкретних областей з ЄС. Проте наголошується, що навіть області, котрі увійшли до трійки лідерів, досягли оцінюваних показників лише трохи більш ніж наполовину.

“Результати близько половини областей демонструють, що в українських регіонах євроінтеграція, на жаль, все ще сприймається як щось абстрактне, місцева влада недостатньо проводять комунікації щодо того, що це таке і що це несе людям, – зазначила аналітик. – У регіонах є багато масштабних проектів, які реалізуються за допомогою, зокрема, коштів ЄС, але про них не знають. Для жителів важливі поліпшена транспортна інфраструктура, сфера надання соціальних послуг. Тобто ті зміни, які люди дійсно бачать”.

Левонюк зазначила: під час презентації дослідження віцепрем’єрміністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба заявив, що уряд готовий іти в регіони. Також було анонсовано створення офісів європейської інтеграції в регіонах.

“Це перший крок на шляху до того, щоби бути ближче до місцевої влади, людей у регіонах. За допомогою таких центрів можна буде скоординувати роботу, яка зараз перебуває поки в такому хаотичному стані. Планується, що перший офіс запрацює в Херсоні“, – підсумувала Тетяна Левонюк.

Телеверсію інтерв’ю дивіться у програмі “Лицом к лицу” на UATV 14 листопада о 15:00.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!