Ми у медіа
«За Ренесанс Європи!»
5 березня 2019, 10:24
автор: Леонід Літра

— План Макрона базується на основних цінностях ЄС, тому його досить позитивно зустріли в політичних колах Євросоюзу, хоча в баченні не вистачає ідей щодо боротьби з корупцією та верховенства права. Інша річ, що він повинен мобілізувати всі сили, які асоціюються з Макроном не лише у Франції, але й за її межами для того, щоб забезпечити гарний результат на виборах до Європарламенту. Французький президент робить акцент на нових ідеях. Ідеться про більш незалежний ЄС щодо військової сфери. І що є «фішкою» Макрона — його увага до питань довкілля. Ця тема — одна з ключових у його плані. Але його баченню не вистачає посилання на країни Східної Європи і, зокрема, Україну. Якщо в його статті є тема Африки та співпраці, пов’язаної з різними галузями в цьому регіоні, то того, що стосується Центрально-Східної Європи, немає. Завдання для лідерів країн Східної Європи полягає в тому, щоб поставити на карту ідей Макрона наші країни, насамперед Україну.

 — Макрон запропонував посилити захист Шенгенської зони. Як ви оціните цю ініціативу, і як вона може вплинути на Україну?

— Його заклик зрозумілий, оскільки останніми роками були істотні проблеми з мігрантами, біженцями. Все більше країн хотіло ретельніше контролювати свої кордони. Отже це неминуче, така реформа необхідна.

Але я не думаю, що це кардинально вплине на відносини з нашою країною. В ЄС і України є документ, який визначає взаємовідносини щодо безвізового режиму. ЄС щороку робить звіт про те, як Україна імплементує взяті зобов’язання в межах безвізового діалогу. Тому все залежить від України: якщо вона дотримуватиметься зобов’язань, то це ніяк не вплине.

 Які шанси партії Макрона «Вперед, Республіко!» отримати перемогу на виборах до Європарламенту?

— Він долучився до кампанії з певним запізненням, оскільки Франція пережила непростий період у внутрішньополітичній площині. І зараз він намагається наздогнати час. Тому я не даватиму оцінки його можливому результату. Але почав він кампанію досить потужно, надавши цікаве бачення, хоча, на мій погляд, у ньому є деякі недоліки. Думаю, що найбільш вагомий результат презентації його ідей буде відчутний  подальшими тижнями, коли ми побачимо, як інші європейські політики асоціюються з його планом.

Детельніше з матеріалом можна ознайомитися на сайті газети “День

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!