Ми у медіа
Заміна Суркова на Козака: експерт дав тривожний для України прогноз
28 січня 2020, 15:30
автор: Сергій Солодкий

Коментар Сергія Солодкого для “Сьогодні“.

 

Відставка Владислава Суркова з Кремля і його заміна на заступника голови Адміністрації президента РФ Дмитра Козака в питаннях щодо України не змінить агресивну політику Кремля, оскільки новий куратор бойовиків на Донбасі спеціалізується на “особливому підході” до врегулювання конфліктів.

Перший заступник директора Центру “Нова Європа” Сергій Солодкий в коментарі сайту “Сьогодні” зазначив, що не завжди заміна персоналій веде до зміни політики в міждержавних відносинах, особливо, якщо мова йде про заміну особи в державі з усталеною системою і чіткими інтересами.

“Поки немає ніяких підстав вважати, що Росія якось змінить свої підходи щодо України. Більш того, можна говорити про бажання Москви ще більш жорстко переслідувати свої інтереси в Україні. Росія не зацікавлена у вирішенні конфліктів на пострадянському просторі. Для неї ці конфлікти – інструменти впливу. Козак – це уособлення незмінності російських підходів щодо врегулювання конфліктів. Його ім’я тісно пов’язано з невдалими спробами врегулювати придністровський конфлікт на одіозних російських умовах”, – пояснив він.

Більше про ситуацію з новим куратором Кремля по Донбасу і як він пов’язаний з провалом в Придністров’ї читайте в матеріалі “Сьогодні”: Путін змінює Суркова на Козака: до чого готуватися і чого побоюватися Україні.

Нагадаємо, 25 січня стало відомо про несподіване звільнення помічника президента РФ Владислава Суркова з держслужби, тож він більше не буде курирувати т.зв. “Л/ДНР”. Очікується, що в питаннях України його замінить заступник глави Адміністрації президента РФ Дмитро Козак. Читайте докладніше, що відомо про нового куратора “Л/ДНР”.

Відзначимо, що Сурков пішов нібито через зміну політики Кремля щодо України. Однак прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков дав зрозуміти, що Москва нічого не змінювала. Крім того, в Кремлі повідомили, що Путін ще не підписав указ про звільнення Суркова.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!