Події
“Нова Європа” презентувала дослідження “Євромапа-2”
25 вересня 2020, 15:30

 

25 вересня Центр «Нова Європа» провів у Києві захід, під час якого Альона Гетьманчук, директорка ЦНЄ, Тетяна Левонюк, аналітикиня ЦНЄ та Сергій Солодкий, перший заступник директора ЦНЄ, презентували дослідження «Євромапа України-2. Рейтинг європейської інтеграції областей», підготовлене аналітиками центру у співпраці з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції.

«Євромапа-2» є другим всеохоплюючим дослідженням поступу України на шляху до євроінтеграції. Це рейтинг областей України, складений на основі відповідності до 50 індикаторів у 9 сферах, які найбільш виразно відображають динаміку зближення окремих регіонів країни з ЄС. Публікація доступна тут.

Спікерами заходу були Ольга Стефанішина, Віце-прем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Тарас Качка, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – Торговий представник України, Роланд Ковач, Директор Програми сприяння громадській активності “Долучайся!”, Танел Танг, Керівник стратегічних комунікацій Групи підтримки України в Європейській Комісії Андрій Годик, Перший заступник голови облдержадміністрації. У публічній дискусії взяли участь українські експерти, аналітики і політики.

Під час презентації дослідники звернули увагу на такі факти:

  • Лідером рейтингу другий рік поспіль стала Львівщина. Найбільший прогрес продемонстрували Київ, Тернопільська та Запорізька області. Останнє місце за Луганщиною.
  • Євроінтеграційні успіхи притаманні не лише областям, що безпосередньо межують із країнами-членами ЄС. Донецька і Луганська області серед лідерів за кількістю проєктів, профінансованих ЄІБ та ЄБРР.
  • Трійка лідерів за рівнем приросту експорту товарів до країн ЄС – Кіровоградська, Львівська та Черкаська області. Кіровоградщина на першому місці у рейтингу експорту товарів – справжня сенсація (приріст експорту аж на 75%).
  • У 20 областях України частка інвестицій із країн Європейського Союзу від загального обсягу прямих іноземних інвестицій перевищує 70%.
  • Україна, згідно з рейтингом European Innovation Scoreboard-2020, має низьку інноваційну спроможність та потребує налагодження експорту високотехнологічної продукції.
  • Євроінтеграція спрямована на дуже практичні речі, серед яких якісні дороги, побудовані відповідно до стандартів ЄС. Серед регіонів-лідерів – Кіровоградська, Харківська та Запорізька області.
  • Україна не в повній мірі використовує можливості освітніх проєктів Європейського Союзу. Статус лідера серед країн Східного партнерства за кількістю академічних обмінів нівелюється через велику кількість закладів вищої освіти. За останні два роки в Erasmus+ взяли участь 188 із 281 українських закладів вищої освіти.

 

Відео-запис із заходу доступний тут:

Gepostet von Центр "Нова Європа" / New Europe Center am Freitag, 25. September 2020

 

 

Фото-звіт із заходу доступний тут.

 

Захід відбувся в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Центру «Нова Європа» та його партнерiв i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

 

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!