Події
“Нова Європа” здійснила адвокаційний візит до Італії
10 квітня 2024, 15:40

«Італія наразі не готова приєднатись до коаліції рішучих, де-факто ініційованої Макроном. Обмеження існують не лише через зовнішні, але передусім внутрішні фактори – через суспільну думку, інфіковану російськими наративами, які продовжують гарно лягати на сприятливий пацифістський ґрунт. Підтримка України й надалі тримається на лідерстві премʼєрки Мелоні, котра виявилась ще й дуже ефективним міжнародним оператором в питаннях України на рівні ЄС, а з потенційним обранням Трампа у США, можливо, це стане фактом і на трансатлантичному рівні».

Таким є попередній висновок директорки Центру “Нова Європа” Альони Гетьманчук за результатами адвокаційного візиту до Італії, котра наразі головує в Групі семи (G7). Програма візиту була насиченою, а сам візит – інтенсивним і результативним. За два дні делегації експертів вдалося провести низку зустрічей (більшість із них на високому рівні):

  • зустрічі з командою радників премʼєрки Джорджії Мелоні;
  • розмова з главою секретної служби Італії Елізабеттою Беллоні (віднедавна відповідає за головування Італії в Групі 7);
  • зустріч із заступником міністра закордонних справ Італії Едмондо Чіріеллі;
  • обговорення з главою комітету закордонних справ і колишнім міністром закордонних справ Джуліо Терці;
  • закрита дискусія з керівництвом та командою провідного аналітичного центру Istituto Affari Internazionali – IAI – давнього партнера Центру «Нова Європа» в Італії;
  • координаційна нарада з організацією Women in International Security Italy;
  • дискусія, організована Посольством Польщі в партнерстві з ECFR Roma та Посольством України;
  • зустріч із послом США в Італії Джеком Маркеллом.

В рамках адвокаційного візиту Альона Гетьманчук виступила з промовою на дискусії в Римі, організованій Посольством Польщі в партнерстві з ECFR Roma та Посольством України. Головною темою зустрічі було обговорення шляхів досягнення перемоги України у війні з метою досягнення сталого миру в Європі. Під час заходу Центр «Нова Європа» звернувся до уряду Італії з проханням порушити питання на рівні G7 про якнайшвидше гарантування адекватної протиповітряної оборони України. Італійські масмедіа акцентували свою увагу на цьому заході, тож більш детально про виступ українських експертів в Римі можна дізнатися за посиланням тут.

 

Адвокаційний візит до Італії здійснений Центром «Нова Європа» у партнерстві з ICUV (International Centre for Ukrainian Victory) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!