Події
«Нову Європу» презентували випускникам Кембриджу
25 жовтня 2018, 11:17

Якою дорогою має піти Європа, аби зберегти своє слово міцним в міжнародних відносинах? Яка в цьому роль України та кожного з нас? Про це йшлося під час вечору-дискусії з Катериною Зарембо, заступницею директорки Центру «Нова Європа» та упорядницею однойменної збірки есеїв українських інтелектуалів. Захід був організований Асоціацією випускників Кембриджу в Україні.

«Україна вже готова до дискусії, яке її місце у майбутньому Європи. Відбувається певне дорослішання, “суб’єктивізація” України як нею самою, так і партнерами, подолання пострадянського “менталітету залежності” та усвідомлення своєї власної ідентичності та місії. Якщо кілька років тому західні партнери  заперечували тези про те, що вони якось “мають” допомагати Україні (за винятком взятих на себе зобов’язань), то тепер вони питають, як Україна їм допомагає. А це, погодьтеся, розмова на рівних, а не сильнішого і слабшого (підлеглого, залежного, тощо)», – зазначила під час дискусії Катерина Зарембо.

Нагадаємо, вперше презентація збірки есеїв українських інтелектуалів «Нова Європа» відбулась у Львові 21 вересня 2018 року під час Форуму видавців, а 5 жовтня 2018 року презентація збірки відбулась у Києві під час святкування річниці роботи Центру «Нова Європа».

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!