Події
Оцінюючи результати виборів в Україні: наслідки для внутрішньої та зовнішньої політики
24 вересня 2019, 18:54

Керівництво України змінилося, але це не означає, що російська політика відносно України зазнала якихось змін, – зазначив перший заступник директора Центру «Нова Європа» Сергій Солодкий під час сьогоднішньої експертної дискусії “Оцінюючи результати виборів в Україні: наслідки для внутрішньої та зовнішньої політики” в Берліні. Він зазначив, що нинішня ситуація може посилити спокусу зовнішніх акторів вирішити ситуацію за рахунок інтересів України, не враховуючи негативних наслідків для всієї Європи.

У цьому зв’язку аналітик застеріг від швидкого проведення виборів на окупованих територіях “Аналіз 58 випадків проведення виборів у постконфліктному середовищі з 1960 по 2002 роки показав таку взаємозалежність: якщо вибори проводяться менш, ніж через два роки після припинення вогню у випадку молодих демократій, і менш, ніж через рік після припинення вогню у випадку розвинутих демократій, це призводить до поновлення збройного протистояння”, – резюмував Сергій Солодкий. Згідно з дослідженням ЦНЄ “Досвід врегулювання конфліктів у світі. Уроки для України”, найліпше для відновлення миру проводити вибори через 3 роки після припинення вогню.

Ключовими темами, які обговорювали на заході, були наступні:
???? Вплив медіа на українські президентські та парламентські вибори. Цю тему висвітлила Анна Корбут із Chatham House.
???? Наслідки перемоги Зеленського для відносин з РФ і динаміки навколо конфлікту на Донбасі
???? Роль Росії в українських виборах і чого очікувати в середньостроковій перспективі від Кремля відносно України

Співорганізаторами заходу виступили Chatham House і Центр “Нова Європа” у співпраці з Bertelsmann Stiftung. Захід було проведено за підтримки Black Sea Trust for Regional Cooperation – проекту Фонду Маршалла (США).

Щиро дякуємо Орисі Луцевич за чудову модерацію і влучні коментарі та Міріаму Космелу за організацію!

У дискусії взяли участь представники Бундестагу, дипломати, представники аналітичних центрів, журналісти.

Нагадуємо, що директорка центру Альона Гетьманчук та старший аналітик ЦНЄ Лео Літра стали співавторами коментарів для Chatham House у рамках цього ж проекту!

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!