Події
Перший німецько-український сніданок
13 жовтня 2023, 15:36

12 жовтня 2023 року у Берліні відбувся відбувся Перший німецько-український експертний сніданок. Це оновлений формат зустрічі, що є продовження “Німецьких сніданків” у Києві з 2020 року та “Українських сніданків” у Берліні з 2017 року.

Альона Гетьманчук, директорка Центру «Нова Європа» взяла участь у заході: “Німеччина – унікальний партнер, оскільки в однаковій мірі здатна зробити внесок і в перемогу завдяки фінансовій та військовій підтримці, так і в розвиток України  – через вступний процес до ЄС та активну участь у відбудові. Але пріоритетом має бути сьогодні перший внесок”.

Також Альона Гетьманчук підкреслила, що оголошений на цьому тижні пакет військової допомоги від Німеччини не повинен бути замінником рішенню по наданню Україні далекобійних систем TAURUS – розблокування цього питання з боку канцлера Шольца й надалі критично важливе.

Спікерка наголосила і на важливості для двосторонніх відносин зміни підходів Берліну у питанні членства України в НАТО – питанні, яке залишається чи не найбільшим “дорожнім блоком” у діалозі двох країн з 2008 року. “Попри розчарування Вільнюським самітом НАТО, Україна готується вже до Вашингтонського – питання майбутнього вступу до Альянсу не знімається з порядку денного. Тому чим швидше ми почнемо серйозне обговорення, чому вступ до НАТО в інтересах не тільки України, але і для США, Європи та Німеччини зокрема, тим краще буде для всіх”, – зауважила Альона Гетьманчук.

Організатор – Інституту європейської політики, Берлін.

Центр «Нова Європа» – партнер заходу.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!