Події
Презентація Zero Corruption Conference
9 грудня 2019, 20:40

Сьогодні було презентовано масштабну міжнародну конференцію, яка відбудеться 25-27 квітня 2020 року. У ній братимуть участь президент України, перші особи інших країн світу, провідні аналітики. Організатор – Центр Протидії Корупції. Центр “Нова Європа” – співорганізатор.

Сьогоднішній день для презентації обрано невипадково. Саме сьогодні відзначається Міжнародий день боротьби з корупцією. До певної міри символічно, що також сьогодні відбувався Нормандський саміт.

Який зв’язок між цими подіями? Що спільного між корупцією і питаннями безпеки?

Директорка Центру «Нової Європи» Альона Гетьманчук долучилася до представлення Zero Corruption Conference. Кілька ремарок із її виступу про те, чому питання протидії корупції важливе для зміцнення безпеки:

☑️Вплив корупції на економічний і соціальний розвиток давно ні для кого не був секретом. Корупція і стабільність та безпекова вразливість держав нещодавно опинилась у фокусі. Тематика набула особливої гостроти у НАТО після досвіду в Афганістані і Іраку. На Варшавському саміті 2016 року домовлено, що попередження і боротьба з корупцією мають бути одним з ключових завдань Альянсу.

☑️Із 2014 року можна почути (тоді це одним із перших сказав віце-президент США Байден): не було б корупції, не було б незаконної анексії Криму і не було б війни. Йшлось про внутрішню корупцію, але насправді маємо говорити і про міждержавну корупцію між Україною і Росією як одну з причин війни.

☑️Корупція і війна – це не дві окремі історії, не дві окремі війни: корупція і війна – це одна війна, корупція і війна підживлюють одна одну. Корупція шкідлива в будь-якому секторі, але в безпековому та оборонному може мати летальний ефект для ДЕРЖАВИ.

☑️Боротьба з корупцією – це питання про позиціонування України. А відтак – про солідарність, міжнародну підтримку, про стратегічні інвестиції (міжнародні гарантії безпеки), міжнародне партнерство. Javelins були надані Україні, зокрема, й тому, що з`явилась довіра міжнародних партнерів до української армії, до її спроможності подолати корупцію.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!