Події
Прогрес євроінтеграції України: підсумки 2018 року
19 лютого 2019, 15:36

Україна виконала понад половину завдань (52%) з тих, що було заплановано на 2018 рік. Такі підсумки виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом підбили сьогодні під час конференції, організованої Офісом віце-прем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Головну панельну дискусію модерував старший аналітик Центру «Нова Європа» Леонід Літра. Пропонуємо вашій увазі кілька основних тез від старшого аналітика ЦНЄ стосовно конференції:

  • Всі присутні (декілька сотень осіб) мали змогу послухати нетипову для України дискусію. Українські політики не просто зачитували довгі промови про свої здобутки, а чесно говорили про успіхи, виклики та навіть рух у зворотному напрямку на шляху імплементації реформ.
  • Досить незвичною була і відкритість, продемонстрована спікерами. Дуже рідко високопосадовці висловлюються з приводу інтересів різноманітних груп у парламенті та уряді, якщо ці інтереси суперечать поступу реформ (транспортної системи, митної, etc.). При цьому незважаючи на критику, дискусія залишалася у конструктивному та «тверезому» руслі.
  • Окремо варто згадати Представника ЄС в Україні, який відверто говорив про обмеження поточного процесу євроінтеграції нашої держави. Пан Посол розказав і про те, як інтереси деяких держав-членів ЄС заважають встановити більш активну співпрацю України та Євросоюзу.
  • Один з найважливіших пунктів дискусії – вкрай обмежена кооперація (хоча є винятки) між урядом та Верховною Радою. Спікери неодноразово підкреслювали брак можливостей тих українських інститутів влади, що відповідальні за євроінтеграцію.

 

У конференції взяли участь Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні, Посол Хюґ Мінгареллі, Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марія Іонова, Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, заступники міністрів з питань європейської інтеграції, керівник проекту Association4U Юрген Вельнер, а також громадські діячі та представники міжнародних інституцій.

«У порівнянні з 2017 роком прогрес виконання запланованих завдань у 2018 році зріс на 11% і склав 52%. Поступово виконуються завдання Угоди, які були не виконані в попередні роки. Як наслідок, сумарний результат виконання Угоди суттєво зростає і наразі складає 42% від запланованих завдань від початку її виконання», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. За її словами, протягом минулого року наша держава додатково виконала 10% зобов’язань, передбачених на 2017 рік.

 

Нижче наводимо інфографіку, підготовану Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції.

 

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!