Події
Серія адвокаційних євровізитів команди ЦНЄ
19 травня 2022, 15:04

Директорка Центру “Нова Європа” Альона Гетьманчук та старший аналітик ЦНЄ Леонід Літра відвідали Париж, Гаагу та Берлін із адвокаційними візитами 9-17 травня.

Ключова тема євровізитів – надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС уже в червні цього року. Крім того, під час зустрічей обговорювались питання ширшої підтримки українців – від передачі зброї, розблокування Чорного моря до надання гуманітарної допомоги й співпраці на рівні громад.

Першою зупинкою євротурне став Париж – візит розпочався зі сніданку в французькому сенаті. Представники «Нової Європи» та партнери Мережа захисту національних інтересів «А Н Т С» й Центр Протидії Корупції зустрілись із радницею президента Макрона Ізабель Дюмон.
 На другий день візиту наша делегація провела зустрічі в МЗС Франції, OECD, відбулася дискусія у партнерському IFRI та інституті Montaigne.
 
«У Франції безпрецедентна симпатія до України, і ми просто зобов’язані нею скористатись задля того, щоб вистояти сьогодні (зброя плюс санкції) та подбати про наше майбутнє (статус кандидата в ЄС)», – наголошує директорка ЦНЄ Альона Гетьманчук.
 
На третій день у Парижі відбулися зустрічі в Національних Зборах, Міністерстві оборони, публічний захід, організований Посольством США у Франції, інтерв’ю для французьких медіа і заключна дискусія з послом України.
 
«Із боку Франції та ЄС критично потрібні сьогодні не лише симетричні кроки (правильна та вчасна зброя і правильні санкції), але й асиметричні відповіді, найважливішою з яких є надання Україні статусу кандидата в ЄС вже у червні і ще за французького головування», – заявила Альона Гетьманчук, директорка Центру «Нова Європа» під час ефіру на найпопулярнішому новинному каналі Франції BFMTV.
Наступною зупинкою серії адвокаційних євровізитів стала Гаага.  «92% голландців відчувають наразі симпатію до України і 62% підтримують членство України в ЄС, коли вона буде готова» – на ці рекордні цифри неодноразово звертали увагу своїх нідерландських колег директорка «Нової Європи» Альона Гетьманчук та старший аналітик Леонід Літра.
 У Нідерландах команда центру «Нова Європа» провела низку продуктивних зустрічей із:
  • заступницею міністра з європейського співробітництва Нідерландів Анітою ван Енде – головною людиною в уряді, яка опікується євроінтеграційними питаннями
  • провідним нідерландським аналітичним центром The Clingendael Institute
  • нідерландськими парламентарями

Берлін став останньою столицею в серії адвокаційних візитів Альони Гетьманчук та Леоніда Літри до ЄС. Свіжі соціологічні опитування показують, що більшість громадян країн Європейського Союзу підтримують майбутнє членство України в цьому об’єднанні (наприклад, у Німеччині цей показник становить 61%). Проте далеко не у всіх країнах політики поділяють таку ж позицію. 

«Наше завдання у Берліні не тільки спробувати переконати скептиків, чому статус кандидата в ЄС потрібний для України вже в червні, але й скоординувати позиції з однодумцями”, – так окреслила мету адвокаційного візиту до Німеччини Альона Гетьманчук

У Берліні представники “Нової Європи” провели зустрічі з депутатами Бундестагу – зокрема, з Йоганнесом Шрапсом із правлячої Соціал-демократичної партії, який доповідає про Україну в комітеті ЄС. Відбулася також зустріч з Кнутом Абрахамом, парламентарем опозиційного Християнсько-демократичного союзу. У МЗС відбулося обговорення євромайбутнього України з Матіасом Лютенбергом (раніше він працював і опікувався Україною в Канцлераті часів Ангели Меркель). Плідне обговорення відбулося з заступницею федерального міністра оборони Німеччини та депутаткою Соціал-демократичною партії Сйємтьє Мьоллер (проговорили як статус кандидата України в ЄС, так, звісно, і питання постачання зброї).

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!