Події
Центр «Нова Європа» провів дискусію «Як Україні співпрацювати з Німеччиною за нової-старої коаліції»
24 травня 2018, 16:56

24 травня Центр «Нова Європа» провів публічну дискусію «Як Україні співпрацювати з Німеччиною за нової-старої коаліції».

У дискусії взяли участь  Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні, Ернст Вольфґанґ Райхель; директор бюро політичних комунікацій Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) Андреас фон Шуман; директорка Центру «Нова Європа» Альона Гетьманчук; директор Першого європейського департаменту МЗС України Василь Химинець; заступник Голови Правління Німецько-Української промислово-торговельної палати Олена Стахурська.

Захід відбувся напередодні низки візитів вищих посадових осіб Німеччини до України (зокрема, федерального президента Франка-Вальтера Штайнмайєра та федерального міністра закордонних справ Гайко Мааса).

Під час дискусії були презентовані та обговорені рекомендації ЦНЄ щодо відносин України з Німеччиною та доповідь GIZ «Україна очима Німеччини».

“Децентралізувати” взаємодію з німецькими землями, особливо східними, де рівень підтримки України є нижчим, ніж у центральному уряді. Включати столиці земель у візити українських делегацій. Запросити лідерів земель приїхати до України для ознайомлення з потенціалом співпраці, а також на Донбас. Рекомендації колишнього прем’єра Саксонії, спеціального представника Уряду Німеччини з питань реформи децентралізації Георга Мільбрадта мають бути враховані. Його досвід залучення до реформ в Україні важливо позиціонувати як лише початок залучення колишніх керівників східних земель до реформ в Україні, а не як кінець подібного експерименту.

Policy Memo Центру «Нова Європа»

З повною версією Policy Memo можна ознайомитись за посиланням 

 

Повну версію фотозвіту з місця проведення дискусії можна переглянути за посиланням

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!