Події
ЦНЄ долучився до аналізу обіцянок партій щодо курсу на ЄС та НАТО
12 липня 2019, 17:07

Катерина Зарембо на заході “ЄС та НАТО у новій Раді: на які реформи чекати Україні?” прокоментувала результати дослідження Європейська правда про бачення партій-лідерів парламентських перегонів європейської та євроатлантичної інтеграції України:

(Метою дослідження було сприяння впровадженню реформ в Україні, а не просування/критикування тих чи інших партій)

 Усі партії задекларували збереження курсу на євроатлантичну інтеграцію, однак розійшлися в оцінках щодо способу впровадження кокретних реформ, які стоять на порядку денному України та Альянсу.

 Окрім того, розійшлися декларації та дії окремих партій. Наприклад, у відповідях на питання анкети партія “Слуга народу” підтримала позбавлення СБУ невластивих їй функцій, зокрема розслідування економічних злочинів. Однак фактично наразі президент поставив перед СБУ завдання боротьби з контрабандою – це суперечить задекларованим намірам цієї політичної сили. Аналогічно у відповідях “Європейська солідарність” та “Батьківщина” підтримали реформу СБУ, але за парламенту попереднього скликання він так і не був проголосований, хоча концепції реформи були давно (з 2016 року) розроблені за допомогою радників ЄС та НАТО.

 Усі партії мають всередині своїх команд експертизу для надання фахових відповідей на питання, однак не всі вирішили її задіяти – через це відповіді навіть деяких досвідчених політсил “шкутильгали”, тобто містили відверті помилки. Дуже важливо, щоб у новому парламенті та уряді за євроатлантичну інтеграцію відповідали фахівці, а не випадкові люди

Нагадуємо, що Центр “Нова Європа” брав участь у розробці опитувальника для основних політичних партій парламентських перегонів та був долучений до аналізу відповідей, не знаючи, яким партіям вони належать.

Текст дослідження доступний за цим посиланням.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!