Події
ЦНЄ презентував дискусійну записку про стандарти НАТО і Україну
10 липня 2019, 18:45

10 липня Центр «Нова Європа» провів публічну дискусію «Ціль 2020: чи встигне Україна впровадити стандарти НАТО?».

Альона Гетьманчук, директорка ЦНЄ та Катерина Зарембо, асоційована аналітикиня ЦНЄ презентували на заході дискусійну записку «Україна та стандарти НАТО: як влучити у «рухому ціль»?», яка оцінює стан впровадження стандартів НАТО в Україні та надає рекомендації щодо того, як Україні успішно виконати взяті на себе зобов’язання. (Скорочену версію дослідження можна знайти на сайті Європейської правди).

Запрошеними спікерами заходу були: Олександр Кумеда, начальник Управління стандартизації, кодифікації та каталогізації Міністерства оборони України, та полковник Томаш Стричач, радник з безпекових питань, Представництво НАТО в Україні.

Під час презентації дослідники вказали, що у рамках Цілей партнерства України-НАТО на 2018-2020 роки опрацюванню підлягають 219 стандартів НАТО (опрацюванню з метою ухвалення рішення щодо доцільності їхнього впровадження, а не власне впровадження). З них Україна вже запровадила 56 стандартів. Поза межами Цілей партнерства Україна додатково впровадила 137 стандартів. Загалом на сьогодні в Україні впроваджено 196 стандартів НАТО.

Запрошені спікери позитивно оцінили прогрес України у цьому напрямку. Зокрема, пан Кумеда наголосив на тому, що процес стандартизації добровільний – НАТО не ставить жорсткі часові рамки щодо впровадження того чи іншого стандарту. У свою чергу, пан Стричач вказав, що Україна зробила вже великий поступ у цій галузі, та запевнив, що свого часу, коли Польща вступала у НАТО, вона мала такі ж проблеми та перешкоди, з якими стикається Україна зараз.

Зверніть увагу! Центр «Нова Європа» також підготував інфографіку про стан запровадження стандартів НАТО в Україні.

Аналітична записка підготована за підтримки Чорноморського трасту регіональної співпраці – проекту Фонду Маршалла (США).

 

 

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!