Події
Умиротворення Росії не принесе миру Україні
18 лютого 2020, 15:15

 

Група колишніх українських учасників програми для молодих лідерів Мюнхенської конференції безпеки, серед яких директорка Центру «Нова Європа» Альона Гетьмачук, написали спільну заяву у відповідь на план “12 кроків” із врегулювання конфлікту на Донбасі, що днями був оприлюднений на цьогорічній конференції. Повний текст заяви англійською мовою доступний тут.

Ключові ідеї:

  • Визначення мають значення. У плані йдеться про “конфлікт в Україні та навколо неї”, а не агресію та війну. Опосередковано це свідчить про те, що міжнародне право та правові механізми врегулювання міжнародного збройного конфлікту замінюють збитковими поступками ціною окупованої держави.
  • Мир в Україні можна будувати лише під керівництвом Уряду та за сильної підтримки українського суспільства. Як може бути законним план, який не врахував думки українських уряду та суспільства?
  • Нейтралітет України не спрацює. Схоже, автори плану свідомо ігнорували стратегічний курс на інтеграцію України в ЄС та НАТО, включений у Конституцію. Насправді, чим краще Україна інтегрована з ЄС та НАТО, тим вона сильніша. Це найкраща відповідь на російську агресію.
  • Санкції проти РФ не може бути скасовано, поки вона продовжує порушувати міжнародне право. Росія повинна припинити окупацію українських територій та ув’язнення громадян України.
  • У плані прописана рекомендація розпочати діалог про українську ідентичність з Росією… Ідентичність українців – справа самих українців. Крапка.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!