Візуальні матеріали
Панельна дискусія: «На шляху до членства в НАТО: Україна як безпековий гарантер Європи»
25 липня 2023, 17:52

“Непотрібно і навіть небезпечно ставити знак рівності між безпековими зобов’язаннями, які вже сьогодні пропонують окремі країни та реальною безпековою гарантією, яку надає членство в НАТО та стаття 5. Урівнюючи ці опції, ми втрачаємо фокус і підважуємо ціль з досягненням запрошення для України у Вашингтоні”, – заявила Альона Гетьманчук, директорка Центру “Нова Європа», під час панельної дискусії “На шляху до членства в НАТО: Україна як безпековий гарантер Європи”.

24 липня в Медіа центрі Україна – Укрінформ відбулась панельна дискусія, під час якої експерти обговорили підсумки саміту НАТО, як Україна може трансформувати здобутки у Вільнюсі у чіткі та досяжні зобов’язання, що члени Альянсу намагаються не помічати та до чого може призвести подальше ухилення від рішучих кроків з відновлення довгострокового миру в Європі.

Під час дискусії Альона Гетьманчук розповіла про підсумки саміту та подальші кроки України для успіху у Вашингтоні. Нижче подаємо ключові тези:

  • Важливо вже зараз визначити пріоритети для саміту НАТО у Вашингтоні, окреслити цілі, які Україна хоче досягнути і синхронізувати спільну позицію влади, експертної спільноти, громадянського суспільства та всіх тих, хто підтримує Україну у країнах-членах Альянсу;
  • Україна має чітко артикулювати критерії вступу, на кшталт семи рекомендацій ЄС, та погодити їх з НАТО. Києву потрібно діяти проактивно, пропонувати власне бачення і діяти відповідно до погодженого плану;
  • Україна має активно включатися в дискусію, яка точиться навколо альтернативних моделей безпекових гарантій в країнах-членах НАТО, і пояснювати, чому тільки членство в Альянсі може стати єдиною гарантією безпеки для Києва.

Нижче доступний повний запис панельної дискусії.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!