Події
Євромапу презентовано в Дніпрі!
29 листопада 2019, 17:31

«Нова Європа» – у Дніпрі! 28 листопада аналітики центру презентували дослідження “Європама України. Рейтинг європейської інтеграції областей“.

Євромапа є першим всеохопним дослідженням поступу України на шляху до євроінтеграції. Це рейтинг областей України, складений на основі відповідності до 34 індикаторів у 8 сферах, які найбільш виразно відображають динаміку зближення окремих регіонів країни з ЄС.

Під час презентації спікери звернули увагу на такі факти:
• Дніпропетровська область – серед топ-3 областей, які мають найбільшу кількість підприємств із капіталом із країн ЄС.
• За рівнем прозорості в інвестиційній сфері (рейтинг Transparency International 2018) серед топ-3 обласних центрів Дніпро.
• За кількістю університетів, які взяли участь у Erasmus+ та інших навчальних програмах у 2018 році, Дніпропетровська область входить в п’ятірку лідерів.
• Дніпропетровська область – лідер в індикаторі “зміст сайтів ОДА”.

Ключові тези спікерів:

– “Дніпропетровщина входить до трійки лідерів за обсягом експорту товарів до ЄС (9,8 млрд євро), регіон також посів 5 місце за кількістю університетів, які взяли участь в Erasmus+ та інших навчальних програмах у 2018 році” – Сергій Солодкий, Перший заступник директора Центру «Нова Європа».

– “Для нас євроінтеграція – це комплекс заходів, спрямованих на те, щоб область була процвітаючою: мала хорошу економіку, розвинену транспортну інфраструктуру, щоб тут поділяли європейські цінності та діяв принцип верховенства права” – Ірина Грицай, Заступниця Голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

– “Це чудово, що регіон став лідером за змістом сайтів обласних державних адміністрацій, адже комунікація євроінтеграції надзвичайно важлива для інформування населення – вона показує розуміння тих процесів, що відбуваються. Саме тому урядовий офіс започатковує відкриття регіональних офісів з європейської та євроатлантичної інтеграції” – Ольга Стефанішина, Радниця Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

– “За даними нашого останнього дослідження 53% українців впевнені, що Україна повинна в перспективі приєднатись до ЄС. У Дніпропетровській області 35% громадян вважають, що вступ до НАТО був би найкращим варіантом гарантування безпеки України” – Олексій Гарань, Науковий директор Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва.

Центр висловлює подяку Ользі Стефанішиній та Дарії Гайдай за сприяння у підготовці дослідження та організації дискусії! Також дякуємо Дніпропетровській обласній державній адміністрації та, зокрема, Ірині Грицай за участь у дискусії. Вдячні Олексію Гараню за представлення під час заходу найсвіжіших соціологічних даних про ставлення до євроінтеграції не лише у всій Україні, але і на Дніпропетровщині. Так, опитування показало, що 43,5% мешканців області вболівають за інтеграцію України до ЄС (похибка 8%). У цілому в країні 53% громадян певні, що Україна у перспективі має приєднатися до ЄС (похибка 2,3%).

 

Захід був підготовлений Центром «Нова Європа» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact Ukraine в Україні. Захід є винятковою відповідальністю Pact та Центру «Нова Європа» i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Окрема вдячність Міжнародному фонду “Відродження”, Ініціативі відкритого суспільства для Європи (OSIFE), Посольству Швеції за підтримку ініціативи з підготовки дослідження «Євромапа України».

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!