Події
Заклик до країн ЄС надати Україні кандидатський статус
24 травня 2022, 15:27

 

Центр “Нова Європа” та інші українські організації громадянського суспільства закликають країни-члени ЄС невідкладно надати Україні статус кандидата на членство ЄС у червні, без будь-яких затримок, умов та можливих змін у формулюваннях.

Це стане чітким сигналом та визнанням з боку ЄС досягнень України в проведенні реформ, а також потужним жестом підтримки народу України, який зараз захищає свободу та демократію Європи на передовій.

Амбітний порядок денний реформ в Україні був розпочатий у 2014 році після того, як українці під прапорами ЄС вийшли на протести проти відмови колишнього проросійського уряду підписати Угоду про асоціацію з ЄС. Відтоді десятки тисяч українців віддали свої життя за захист цивілізаційного вибору України спочатку на Майдані, потім під час російської війни на Донбасі, а тепер під час широкомасштабного вторгнення.

В межах імплементації Угоди про асоціацію з ЄС Україні вдалося досягти значного прогресу у впровадженні рамкових та галузевих реформ, а саме у сферах децентралізації, державного управління, енергетики, цифрових технологій, митних питань, довкілля, управління державними фінансами тощо.

«Визнаючи, що необхідні додаткові зусилля для продовження фундаментальних реформ, ми наголошуємо, що саме статус кандидата на членство в ЄС та подальший процес переговорів про вступ будуть найефективнішою основою для подальшого просування реформ, надаючи українському громадянському суспільству реальні адвокаційні важелі», – йдеться в заяві.

В заяві також наголошується, що рішення про статус кандидата України на членство в Євросоюзі має ґрунтуватися виключно на оцінці прогресу у двосторонньому співробітництві ЄС-Україна і не може бути обумовлено процесом вступу інших країн.

Повний текст заяви англійською мовою доступний тут.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!