Події
Зустріч із віце-прем’єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції
27 травня 2019, 11:16

Віце-прем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з представниками громадськості та експертного середовища. Представниця уряду наголосила на необхідності не збавляти темпів щодо схвалення законодавства в рамках європейської інтеграції.

Віце-прем`єрка, зокрема, висловила занепокоєння через можливе відтермінування ратифікації Парламентом оновленого 27 Додатка (енергетика) до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Від Центру “Нова Європа” у зустрічі брав участь перший заступник директора Сергій Солодкий.

Віце-прем`єр-міністр нагадала про низку інших євроінтеграційних законопроектів, які були готові до ухвалення у Верховній Раді. Зокрема, для подальшої поглибленої інтеграції з ЄС на митниці необхідно ухвалити проект Закону України № 9532 «Про режим спільного транзиту». Закон спростить умови торгівлі та митного оформлення на кордоні з ЄС.

Також важливим є проект Закону України №7473 «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо деяких питань виконання Глави 5 розділу IV Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони». Він запровадить інститут авторизованого економічного оператора. Це дасть компаніям можливість самим здійснювати частину митного оформлення.

Для нарощування торгівлі з ЄС Парламент має ухвалити євроінтеграційні законопроекти у сфері технічного регулювання. Насамперед, ідеться про проект Закону України № 10183 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського Союзу у сфері технічного регулювання», а також проект Закону України № 10222 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення конкурентоспроможності українських виробників та посилення захисту прав споживачів». Ухвалення цих законопроектів необхідне для укладання угоди АССА (Угода про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції) з ЄС.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!