Центр «Нова Європа» здійснив другий адвокаційний візит до Японії з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
У період з 27 по 30 травня відбулась низка високопоставлених зустрічей (зокрема і на рівні заступників міністра) у МЗС Японії, Міноборони, японській Раді з нацбезпеки, Міністерстві юстиції, Міністерстві економіки, Мінфінансів, впливовими та активними парламентарями, у державних структурах, відповідальних за торгівлю та допомогу на розвиток – віце-президентом JETRO та регіональним керівництвом JICA, провідними експертами та медіа.
За словами Альони Гетьманчук, директорки «Нової Європи», було дуже важливо підзарядити японських партнерів на підтримку України у різних форматах напередодні низки важливих міжнародних заходів – саміту G7, Саміту миру в Швейцарії, Берлінської конференції з відбудови. Пояснити українське бачення пріоритетів.
«Детально, з врахуванням японської специфіки, проговорювали потреби з посилення нашої протиповітряної оборони, конфіскацію російських активів, можливості Японії щодо допомоги нам в проведенні більш представницького Саміту миру, ідея якого, з японської точки зору, зародилась під час саміту G7 в Хірошімі минулого року, можливості допомогти нам пережити зиму з енергетичної точки зору. По більшості питань є розуміння, як рухатись і в якому темпі, по найбільш складних працюємо далі», – підсумувала Альона Гетьманчук.
Нагадаємо, Центр «Нова Європа» докладає проєктні зусилля з розвитку українсько-японського партнерства, починаючи з 2021 року. За чотири роки команді вдалося організувати чотири форуми, підготувати вісім аналітичних матеріалів та понад десять інфографік, присвячених українсько-японським відносинам. Детально про проєкт «Відповідальне партнерство: Україна та Японія в контексті війни Росії» на сайті: https://cutt.ly/veuyWiW1
Адвокаційний візит до Японії здійснений Центром «Нова Європа» у партнерстві з ICUV (International Centre for Ukrainian Victory) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».