Ми у медіа
Альона Гетьманчук: «Є одна річ, яка цікавить Трампа більше, ніж гроші — його его»
14 листопада 2024, 12:30
автор: Альона Гетьманчук

“Обрання Дональда Трампа 47-м президентом США потрібно сприймати як гарну можливість, а не загрозу, Питання лише в тому, чи зможемо ми цією можливістю скористатися і як”.

Альона Гетьманчук, директорка Центру “Нова Європа”, виступала на тематичній дискусійній панелі у спільному проєкті LB.UA та EFI Group «Нова країна», де разом з Олександром Корнієнком, першим віцеспікером Верховної Ради, Костянтином Єлісєєвим, Надзвичайним і Повноважним Послом України, Павлом Унгуряном, колишнім народним депутатом та Ігорем Ліскі, головою наглядової ради інвестиційної компанії EFI Group, обговорила, що принесе Україні перемога Дональда Трампа та як зіграти на його амбітності.

На думку експертки, перемога Трампа видається менш драматичною для України, якщо проаналізувати бачення, як завершити війну в Україні, у Республіканській і Демократичній партіях, які здебільшого не різняться за суттю, хіба риторикою.

«І демократи, і республіканці вважають нереалістичним наш план вийти на кордони 91 року. Проти вони нічого не мають, просто вважають, що це нереалістично. І одні, і інші вважають, що має бути переговорне врегулювання, тобто зупинка війни. І ті, і інші не бачать на етапі цієї зупинки реальних безпекових гарантій. Деякі представники обох команд почали дискусії на тему запрошення в НАТО, але все одно в їхньому баченні це не дуже чітко сформульовано», – пояснила Альона Гетьманчук.

Директорка “Нової Європи” заявила, що союзником України сьогодні точно є американське суспільство і з ним теж потрібно працювати.

«Якщо проаналізувати відкриті / закриті опитування, які мені доводилося бачити, багато американців не вірять, що Україна виграє війну чи Україна може виграти. Але коли їх запитують, хто, хотіли б ви, щоб виграв війну — Україна чи Росія, більшість з них хочуть, щоб виграла Україна. Вони вважають, що Путіна потрібно якось покарати, поставити на місце. Трамп особисто може мати якісь свої симпатії чи не сприймати Росію як загрозу, не сприймати Путіна як загрозу, але в суспільстві все ж таки є це негативне сприйняття. Тому це наші союзники», — резюмувала експертка.

Більше подробиць з виступу на сторінках LB.ua.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!