Події
Найцікавіші думки Ігоря Жовкви під час презентації опитування “Зовнішня політика і безпека”
13 грудня 2024, 10:40

10 грудня Центр «Нова Європа» організував презентацію результатів соціологічного опитування «Зовнішня політика і безпека. Настрої українського суспільства». У події взяли участь представники дипломатичного, експертного і медійного середовища.

Детальні результати опитування доступні на сайті Центру «Нова Європа».

У межах опитування було охоплено широкий спектр зовнішньополітичних та безпекових питань: зокрема, гарантії безпеки для України, формати вступу до НАТО, вступ до ЄС, передумови для початку потенційних переговорів щодо завершення війни, рівень довіри до закордонних інституцій та лідерів тощо.

Під час презентації до гостей звернувся Ігор Жовква, Заступник керівника Офісу Президента України, дипломатичний радник Президента України. Далі пропонуємо ключові думки спікера:

  • У сьогоднішньому опитуванні висвітлені найбільш актуальні питання. І дійсно важливо, що позиції влади і громадян збігаються. Це саме та єдність, яка допоможе нам перемогти.
  • Дуже приємно, що на розсуд громадян був винесений План перемоги. Цей план має полегшити наближення перемоги як нам, так і нашими партнерам. План перемоги залишається актуальним для Президента. Першим пунктом цього документа залишається отримання запрошення України до НАТО. Це дійсно на сьогодні найкраща, найоптимальніша гарантія безпеки. Тому переговори про отримання вже на нинішньому етапі запрошення до Альянсу триватимуть й надалі абсолютно зі всіма партнерами, зі всіма 32 членами Альянсу.
  • Оскільки питання членства України в НАТО залишається поки що недосяжним, то на сьогодні нам потрібні відповідні гарантії нашої безпеки до того, як ми вступимо до НАТО.
  • Чи можливим буде вступ України до ЄС без вступу до НАТО? Ми не можемо собі дозволити нейтральний статус, адже вже мали цей непереконливий досвід. Є нейтральні країни, які, не маючи членства в НАТО, є членами ЄС. Але, очевидно, це не кейс України.
  • На сьогоднішній день процес інтеграції України до Європейського Союзу має доволі високу динаміку. Ми успішно пройшли перший етап: скринінг першого кластеру «Основи». Це дуже важливий кластер, адже з нього починаються усі переговори з країнами-кандидатами. Україна наразі приступає до скринінгу другого кластеру «Внутрішній ринок».
  • З вуст нового президента Європейської Ради дуже впевнено прозвучала заява, що Україна готова і має всі шанси вже на початку наступного року відкрити не один, а два кластери, над якими сьогодні здійснюється загальнонаціональна робота: працює відповідна переговорна делегація України, задіяні компетентні відомства. Ми жодного дня не зупиняємося в роботі над тим, щоб технічно повністю відповідати цьому процесу. Він доволі швидкий, і саме Україна задає такий темп.
  • Інтеграція до Північноатлантичного альянсу, як і вступ до Європейського Союзу — це дуже вагомі цеглинки нашої перемоги. Коли говорять про мир, Україна – перша держава, яка хоче миру. Але ми говоримо про мир справедливий і тривалий. Нам не потрібен мир заради миру на основі диктату з боку Російської Федерації. Тому одними з передумов тривалого миру і невідновлення  агресії з боку РФ є вступ України до НАТО та Європейського Союзу.

Як відбувалась презентація опитування – докладно у репортажі.

Фотозвіт події тут.

Запис українською тут.

Запис англійською тут.

Нагадаємо, це третє поспіль опитування, ініційоване ЦНЄ. Результати першого опитування  можна знайти тут, другого – тут.

Презентація результатів опитування організована у рамках проєкту за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Опитування здійснене дослідницькою агенцією Info Sapiens на замовлення Центр «Нова Європа».

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!