Ми у медіа
Чому Південна Корея все ще боїться надавати зброю Україні?
2 грудня 2024, 13:55
автор: Наталія Бутирська

«Попри нинішню обережну позицію Сеула, викликану низкою внутрішніх та зовнішніх факторів, загальна глобальна турбулентність та ризик зростання напруги на Корейському півострові та Азійському регіоні загалом, відкриває безпрецедентне вікно можливостей для поглиблення співпраці між Україною та Південною Кореєю. Вікно, яким Україна просто зобов’язана скористатись».

Наталія Бутирська, асоційована старша аналітикиня Центру «Нова Європа», в свіжому аналітичному матеріалі “Поетапний підхід” Південної Кореї для України» визначає основні напрямки взаємодії Києва та Сеула в умовах протистояння спільним безпековим загрозам та пропонує шляхи посилення української позиції у південнокорейському просторі.

«Попри наявні фактори стримування, Україна повинна продовжувати активний діалог з Південною Кореєю, щоб спільно протистояти російсько-північнокорейському військовому союзу, який несе загрози для безпеки обох держав, а також стимулювати владу країни до більшої підтримки Києва», – наголошує експертка.

Як Києву посилити власні позиції?

  • провадити подальшу тісну політичну співпраці на найвищому та дипломатичному рівнях
  • поглиблювати міжпарламентської взаємодії;
  • призначити спеціального військового аташе;
  • тісно взаємодії між відповідними органами безпеки, оборони, розвідки;
  • горизонтальна взаємодія між компаніями оборонно-військового сектору двох країн;
  • збільшення інформаційної присутності в корейському інформаційному просторі (KBS, The Korea Times, The Korea Herald, The Chosun Ilbo, The Dong-A Ilbo, Korea JoongAng Daily);
  • посилити академічну взаємодію;
  • збільшити присутності українських митців, артистів, культурних діячів.

Медійну версію люб’язно опублікувало видання “Дзеркало тижня”.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!