Візуальні матеріали
За принципом «Мерседесу». Ключові параметри військової місії для України
16 квітня 2025, 15:54
За принципом «Мерседесу»

Центр «Нова Європа» пропонує нову аналітичну інфографіку – своє бачення ключових параметрів майбутньої закордонної військової місії для України. Вона має стати саме місією стримування – боєздатною та озброєною, аби позбавити Путіна бажання розпочати новий раунд агресії. Це НЕ миротворчий контингент: йдеться не про нейтральну силу, а місію 100% на боці України.

Місія має бути створено за так би мовити принципом «Мерседесу» – бути присутньою на суші, в морі і в небі. Нагадаємо, логотип Mercedes-Benz — це трипроменева зірка, яка символізує природні стихії – повітря, море і землю (демонструючи універсальність двигунів підприємства, які застосовувалися в авіаційних суднах, на кораблях та в автомобілях).

Тривимірність місії:

  • Наземний компонент: боєздатні підрозділи, тренувальні місії, регулярні навчання
  • Повітряний щит: ППО та патрулювання неба винищувачами четвертого покоління
  • Морська складова: багатонаціональні морські патрулі, спеціальні судна для розмінування і безпечного судноплавства

Країни-учасниці:

Лідери – Франція та Велика Британія. До участі можуть долучитися досвідчені країни-члени НАТО та інші союзники Альянсу (наприклад, Австралія).

Кожна країна «коаліції рішучих» може зробити свій внесок, не обовʼязково у вигляді військ.

Участь країн, що є сателітами РФ, виключена.

Географія розміщення

Контингент має бути розміщений поблизу потенційних загроз від РФ.

Львів, Чернівці – лише як точки входу (entry points).

Американська підтримка

Париж і Лондон продовжують як лідери місії мають продовжувати діалог із Вашингтоном щодо його потенційної участі, але бути готовими стартувати без США.

Ключові принципи:

  • Основна сила стримування – ЗСУ! Військові місія – допоміжна
  • Чисельність вояків може змінюватися на різних етапах, але має дозволяти ефективно виконувати завдання місії стримування
  • Запуск – на етапі тимчасового перемир’я, не після врегулювання
  • Збереження двозначності для РФ щодо базування та мандату місії

Вперше параметри ефективності іноземної військової місії в Україні окреслила Альона Гетьманчук, директорка Центру «Нова Європа», у своєму аналізі на сторінках «Української правди»: https://cutt.ly/hrgtnDxn

Експерти “Нової Європи” проаналізували низку міжнародних військових місій і підготували інфографічні матеріали, які можуть стати корисними в обговореннях на тему мандату іноземного контингенту в Україні: https://cutt.ly/irsk5utt

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!