У річницю нормандського саміту у Парижі та річницю проєкту GURN Центр «Нова Європа» провів П’ятий ювілейний і останній у цьому році німецький сніданок. Сніданок на тему “Річниця Нормандського саміту у Парижі. Що далі? Погляд із ФРН” був організований у партнерстві з Інститутом європейської політики (Берлін) під патронатом Посла Федеративної Республіки Німеччина Анки Фельдгузен. Більше про проєкт «German Ukrainian Researchers Network» (GURN) – тут.
За результатами обговорення учасники мали змогу оцінити зусилля обох сторін Нормандського саміту у Парижі із вирішення конфлікту, визначити, наскільки успішним є діалог між Україною та Німеччиною щодо вирішення конфлікту, а також розглянути, як вибори у Німеччині можуть вплинути на вирішення конфлікту.
У заході взяли участь:
- Маттіас Лютенберг, Керівник відділу з питань Східної̈ і Південно-Східної Європи, Відомство федерального канцлера Німеччини (Берлін, онлайн),
- Олексій Рєзніков, Віце-прем’єр-міністр, Міністр з питань реінтеграції̈ тимчасово окупованих територій України (Київ),
- Бертрам фон Мольтке, Посланник, Посольство Німеччини в Києві (Київ, онлайн)
Центр “Нова Європа представили директорка Альона Гетьманчук та перший заступник директора Сергій Солодкий.
“Німецькі сніданки” – це унікальний формат, який відбувається у Києві регулярно. Це продовження серії “Українських сніданків”, які з 2017 року організовує у Берліні Інститут європейської політики. Ініціатива “Німецьких сніданків” була розпочата з метою обговорення поглядів німецьких експертів та осіб, відповідальних за прийняття рішень щодо подій в Україні та Німеччині, та встановлення професійного діалогу між експертами обох країн.
Захід є частиною проєкту «German Ukrainian Researchers Network» (GURN). GURN спрямований на створення німецько-української експертної мережі, посилення експертизи в аналізі політики та просування спільних дослідницьких проектів. GURN проводиться за ініціативи Інституту європейської політики (Берлін) у тісній співпраці з Фондом Демократичних Ініціатив імені Ілька Кучеріва (Київ), ініціативою з розвитку аналітичних центрів Think twice UA (Київ), Центром “Нова Європа” (Київ), за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.