Директорка Центру “Нова Європа” Альона Гетьманчук взяла участь в адвокаційній поїздці до Вашингтона у делегаціі громадських лідерів та експертів.
Візит тривав з 12 по 16 вересня.
Під час візиту до Вашингтона відбулись зустрічі в уряді США – зокрема Пентагоні та Держдепартаменті, Конгресі, а також дискусії в провідних аналітичних центрах.
Мета поїздки – висловити подяку американським партнерам за підтримку, а також прокомунікувати на відповідних рівнях пріоритетні завдання, вирішення яких допоможе наблизити перемогу України у війні.
До делегаціі також увійшли:
- відома волонтерка, парамедик Юлія (Тайра) Паєвська, яку 3 місяці утримували в полоні;
- голова правління Мережі захисту національних інтересів «А Н Т С» та співзасновниця ICUV Ганна Гопко;
- членкиня правління Центру Протидії Корупції Олена Галушка.
Візит до Вашингтона делегація почала з брифінгу посла України в США Оксани Маркарової.
Після брифінгу посла України в США Оксани Маркарової учасники делегації:
- зустрілись з лідером республіканців у Сенаті Мітчем МакКонеллом;
- провели низку зустрічей у Пентагоні.
Під час зустрічей учасники комунікували на відповідних рівнях пріоритетні завдання, вирішення яких допоможе наблизити перемогу України у війні.
Також делегація провела низку важливих зустрічей у Конгресі: з республіканцем Джімом Рішем, демократами Джейсоном Кроу та Марсі Каптур.
Крім цього, експертки зустрілись з очільницею дипломатичного представництва Тайваню у Сполучених Штатах Бі-Хім Сяо.
«Дуже зворушило нас привітали у її резиденції, – зауважує Альона Гетьманчук, – з неймовірною кількістю жовто-синіх елементів включно із сукнею пані посла, захопленими коментарями щодо стійкості українського народу та мужності українських військових, які слугують й надалі неймовірним джерелом натхнення для тайванців і предметом ретельного вивчення там.
Для нас дуже важливо, аби лідери у США більш чітко проводили паралель між перемогою України та подальшою поведінкою Китаю, яким багато з них вони стурбовані значно більше, аніж Росією.»
Учасниці української делегації подякували також за допомогу Тайваню, яка чи не в 10 разів за час повномасштабної війни переважає китайську.
В рамках адвокаційної поїздки до Вашингтона, делегація українських громадських лідерок та експерток взяла участь у публічній дискусії «Ukraine at War: Four Perspectives from Ukrainian Civil Society» в Carnegie Endowment for International Peace у Вашингтоні.
Кілька думок, які озвучила Альона Гетьманчук під час виступу:
- Наш головний меседж полягає в тому, що сьогодні правильний момент не тільки підтримувати Україну (#StandWithUkraine), але і перемагати разом з Україною (#WinWithUkraine).
- Контрнаступ на Харківщині став переломним моментом у війні. Тепер ми не можемо дозволити собі жодних перерв у нашій контрнаступальній операції, але для цього нам потрібен безперебійний потік зброї з США та Європи.
- Найкращою гарантією безпеки для України є боєздатні збройні сили та членство в НАТО
- У процесі відбудови України перевага має надаватись американським та європейським компаніям, а не турецьким чи китайським. Компаніями тих держав, які підтримували Україну від початку війни. Справа не лише в грошах, а в тому, щоб запровадити в Україні найкращі європейські бізнес-практики, вплинути на процес реформ тощо.
Дискусію модерувала добре відома українцям посол Марі Йованович.
Запис заходу доступний тут.
В останні дні візиту делегація:
- Ініціювала у Хельсінській комісії Сенату США слухання зі свідченнями незламної української парамедика Юлії “Тайри” Паєвської.
«Ми переконані, що її свідчення про три місяці в російському пеклі стануть серйозним додатковим аргументом для схвалення в Конгресі США наявних законодавчих ініціатив про визнання Росії державою-терористом, а російських злочинних дій в Україні – геноцидом проти українського народу», – зазначила Альона Гетьманчук. - Провела низку зустрічей у Конгресі включно з конгресменом-демократом Енді Левіном та сенатором, головою комітету Сенату з внутрішньої безпеки та зв’язків з урядом Гарі Петерсом.