«Досвід ведення сучасної війни, який північнокорейська армія отримує в російсько-українській війні, разом із військово-технічною підтримкою РФ матиме довгострокові наслідки для регіональної безпеки, а сам альянс Пекін-Москва-Пхеньян набуває небезпечних рис як для безпеки Європи, так і Східної Азії»
Наталія Бутирська, асоційована старша аналітикиня “Нової Європи”, на сторінках “Дзеркала тижня” розмірковує про наслідки участі Кім Чен Ина у військовому параді в Пекіні, демонстрації трикутника КНР—РФ—КНДР і посилення військово-політичної координації авторитарних держав.
В аналітичному коментарі експертка наголошує на ролі Північної Кореї у війні проти України та її стратегічну координацію з Росією, зазначаючи, що Пхеньян «зробив вибір на користь підтримки Росії й Китаю, більше не намагаючись балансувати відносини між ними обома та США». Дебют Кім Чен Ина на багатосторонньому заході покликаний продемонструвати, що КНДР «не є ізольованою державою, а близьким союзником КНР і РФ». Це дозволяє Пхеньяну «заручитися підтримкою Пекіна та Москви в подоланні санкцій і міжнародної ізоляції, а також посилити тиск на США та їхніх азійських союзників».
Більше читайте за посиланням тут.