Який зв’язок між децентралізацією в Україні та європейською інтеграцією та як ЄС може допомогти у промотуванні децентралізації – саме ці аспекти були в центрі уваги дослідження, проведеного аналітиками Центру “Нова Європа” за сприяння Центру східноєвропейських та міжнародних досліджень (ZOiS, Німеччина).
Перший етап дослідження включав підготовку регіональних звітів експертами з Донецької, Харківської, Сумської, Полтавської, Львівської та Одеської областей. На другому етапі аналітики Центру «Нова Європа» та ZOiS підготували порівняльний аналіз, включаючи інтерв’ю з ключовими акторами, які залучені до процесу децентралізації в Україні (регіональні політики, громадські організації, журналісти).
Оскільки децентралізація вважається чи не найбільш успішною реформою в Україні, яку було здійснено в період після Революції гідності 2013-2014 рр., ця реформа «подарувала» чимало приємних сюрпризів. Це дослідження підсумовує ці історії успіху, а також аналізує перешкоди, які залишилися, та викликі для реформи. Виходячи з цього, стає зрозумілішим, де і як зовнішні суб’єкти можуть посприяти цьому процесу.
PDF-версія документа доступна тут.
Публікація видана в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.
Думки та позиції викладені у цій публікації є позицією авторів та не обов’язково відображають позицію Посольства Швеції в Україні, Міжнародного фонду «Відродження» та Ініціативи відкритого суспільства для Європи (OSIFE).