Сьогодні на регіональному онлайн заході “Де в рейтингу європейської інтеграції Донецька область?” представники Центру “Нова Європа” Тетяна Левонюк та Сергій Солодкий презентували результати, які показала Донеччина у дослідженні “Євромапа України-3. Рейтинг європейської інтеграції областей”, підготовленому у партнерстві з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
На презентації обговорили не тільки здобутки, але і виклики євроінтеграційних процесів, з якими стикається область.
- Зокрема, спікери зазначали низьку поінформованість місцевого населення про ЄС, критично малу кількість ЗМІ, які б якісно висвітлювати питання євроінтеграції, недостатність уваги, що приділяється розвитку культурної сфери в області.
- Серед індикаторів, які найкраще «відчуваються» мешканцями, і тими, які впливають на їх позитивне сприйняття, євроінтеграції називали сферу надання державних послуг – роботу ЦНАПів (Центрів надання адміністративних послуг).
- Більшість спікерів зазначили про необхідність роботи з молоддю, як довгострокового фактору для посилення євроінтеграції як регіонів, так і всієї країни в цілому.
- Згідно з результатами невеличкого експертного опитування щодо євроінтеграції на Донеччині, яке Центр «Нова Європа» провів напередодні заходу, головним двигуном європейської інтеграції на місцевому рівні на Донеччині серед опитаних 70% визнали громадський сектор.
“Водночас, громадські організації вимушені долати труднощі з фінансуванням, та багато з них зараз знаходяться в стані виживання, тож потребують підтримки, зокрема з боку держави”, – зазначив один зі спікерів заходу.
Бонус-цікавинкою з дослідження “Євромапа-3” є такі факти:
- Попри гуманітарні, екологічні та безпекові виклики, які стоять перед Донеччиною, регіону вдається бути лідером за обсягом експорту товарів до ЄС. Торік він склав 1,8 млн доларів США. Донеччина – в трійці областей-лідерів.
- За кількістю модернізованих інфраструктурних об’єктів область посіла третє місце
Ґендерні успіхи регіону – 1 місце за всіма показниками!
- Частка жінок серед голів селищ міського типу – 33,3%
- Частка юридичних осіб, у яких керівниками є жінки – 32%
- Найбільший обсяг коштів, виділених із обласного бюджету на діяльність із забезпечення ґендерної рівності – понад 300 000 грн
Дякуємо за підтримку USAID/ENGAGE та усім спікерам за цікаву дискусію!