Події
“Нова Європа” на «ЄВРОПЕЙСЬКІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ: європейський вибір під час кризи»
31 травня 2024, 18:07

«В Україні процес євроінтеграції та безпекова ситуація мають міцний зв’язок. Якщо Україна не переможе у війні з Росією, жодні євроінтеграційні реформи не матимуть сенсу. І вони не матимуть сенсу не лише для України, а й для інших країн, які йдуть таким же шляхом вступу до ЄС, таких як Молдова, Грузія та інші. Якщо Україні не вдасться виграти війну, це буде дуже великим ударом для цих країн»

Лео Літра, старший аналітик Центру «Нова Європа», 30 травня взяв участь у «ЄВРОПЕЙСЬКІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ: європейський вибір під час кризи». Під час свого онлайн-виступу експерт зазначив, що для України дуже важливе застосування підходу, заснованого на заслугах. «В Україні люди бояться, що проведення цих інколи болючих, але необхідних реформ і відсутність кінцевого результату насправді зашкодить процесу загалом і сприйняттю того, як цей процес здійснюється», – сказав Лео Літра.

«Щодо інтеграції в ЄС я хочу підкреслити, що з нашої точки зору, приєднання України до ЄС не може бути успішними, якщо немає чіткого шляху гарантування безпеки. Якщо Україна приєднається до ЄС за якихось п’ять-сім років, і на той час ми не матимемо гарантій безпеки, чи від НАТО, чи двосторонніх гарантій безпеки, а не тих угод, які ми маємо сьогодні, ситуація для України буде дуже небезпечною, адже війна може початися знову у будь-який момент, і Європа опиниться ще під більшим тиском, ніж зараз. Тому зараз дуже важливі гарантії від НАТО чи інші двосторонні гарантії безпеки», – додав експерт.

Захід був організований Think Tank Europa та Gorrissen Federspiel, Данія.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!