Альона Гетьманчук, засновниця та директорка Центру “Нова Європа”, позаштатна старша аналітикиня Євразійського Центру Atlantic Council (США), є досвідченою експерткою з зовнішньої політики та керівницею медійних й громадських проєктів. У 2009 році стала співзасновницею Інституту світової політики, яким керувала протягом 8 років. З 2016 року Альона є членом Консультаційного комітету Президентів України і Польщі.
Журналістський досвід Альони включає майже 15 років роботи міжнародним оглядачем та редактором. Її досьє складається з численних аналітичних статей у провідних українських та іноземних медіа (The New York Times,the Financial Times, Politico, Gazeta Wyborcza та інших) та інтерв’ю, зокрема перше та досі єдине в історії незалежної України інтерв’ю американського президента українським медіа. Упродовж останніх десяти років Альона є авторкою впливової газети «Дзеркало тижня». А також веде блог у найпопулярнішому українському інтернет-виданні «Українська правда», який раніше називався «Щоденник євроатлантиста».
У червні 2017 року вона отримала державну нагороду від Президента України Петра Порошенка за внесок у процес євроінтеграції України. У березні 2022 року Альона Гетьманчук стала позаштатною старшою аналітикинею Євразійського Центру Atlantic Council.
Дослідницькі інтереси: сприйняття України в ЄС, безпекова політика, євроатлантична інтеграція, відносини України з Польщею, США та Німеччиною.
Сергій Солодкий, перший заступник директора Центру “Нова Європа”. Експерт із зовнішньої політики, міжнародних відносин та безпеки. З 2009 по 2017 працював в Інституті світової політики. Закінчив Вестмінстерський університет за спеціальністю “Міжнародні відносини”, а також Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Із 1999 року працював редактором відділів міжнародних новин у провідних виданнях України – щоденна газета “День”, “Газета 24”, “Главред”.
Його коментарі та інтерв’ю регулярно публікують як в українських, так і закордонних мас-медіа. Солодкий брав участь у написанні низки аналітичних записок та досліджень з питань зовнішньої політики та регіональної безпеки.
Дослідницькі інтереси: безпекова політика, європейська та євроатлантична інтеграція України, Мінські домовленості, відносини України з Росією, Німеччиною, Румунією та Великою Британією.
Леонід Літра, старший аналітик Центру “Нова Європа”, запрошений аналітик ECFR. З 2012 по 2017 працював в Інституті світової політики, а до цього обіймав посаду заступника директора в Інституті розвитку та соціальних ініціатив “Viitorul” в Кишиневі (Молдова), наразі є його асоційованим експертом. У 2011 році входив до складу експертної групи, яка проводить стратегічну оцінку придністровського конфлікту для Європейської комісії. Леонід є частиною основної команди з підготовки “Індексу європейської інтеграції країн Східного партнерства”, “Індексу візової лібералізації країн Східного партнерства”, є постійним оглядачем в “Nations in Transit Report on Moldova”, що публікується Freedom House, автором Bertelsmann Transformation Index та співавтором досліджень для інституцій ЄС, зокрема Європейського парламенту.
Леонід був стипендіатом Карнегі Єльського університету та здобув ступінь магістра у Європейському інституті вищих міжнародних досліджень у Ніцці (Франція) в сфері міжнародних відносин і європейських досліджень.
Дослідницькі інтереси: демократизація на пострадянському просторі, європейська інтеграція, “заморожені конфлікти”, Східне партнерство, відносини України з Молдовою, Румунією, Францією.
Катерина Зарембо, асоційована старша аналітикиня Центру “Нова Європа”. Вона викладає на магістерській програмі “Німецькі та європейські студії” у Національному університеті “Києво-Могилянська академія”. З 2010 року по 2017 рік працювала в Інституті світової політики; до 2019 року – заступниця директора Центру “Нова Європа”. Катерина отримала ступінь кандидата наук у Національному інституті стратегічних досліджень (Київ, Україна), диплом магістра з європейських студій університету “University College Dublin” (Дублін, Ірландія) та диплом магістра англійської та італійської мов Національного університету імені Тараса Шевченка (Київ, Україна). У 2010-2011 роках була стипендіатом Інституту відкритого суспільства.
Дослідницькі інтереси: політичний діалог Україна-ЄС, реформа безпекового сектору, безпекові місії Європейського Союзу, відносини України з Польщею, Італією, Ізраїлем, врегулювання конфлікту між Україною та Росією.
Наталія Бутирська, асоційована старша аналітикиня, експертка з питань Азійсько-Тихоокеанського регіону. Автор понад 100 аналітичних матеріалів та досліджень на теми міжнародних відносин із особливим фокусом на Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Співпрацює з виданнями «Дзеркало тижня», «Українська правда», «Тиждень». Виступає експертом на теле- та радіоканалах «ВВС», «Київ», «Прямий», «Еспресо», «FreeDom», «ICTV», «STB», «Ukrlive», «Belcat», «Суспільне», «Українське радіо», «Громадське радіо», «Radio NV», «Радіо Свобода». Є постійним автором досліджень для Observer Research Foundation (India), Prospect Foundation (Taiwan), COICE (Czech Republic). У 2018 році брала участь у експертній групі при МЗС України з розробки Азійської стратегії України.
Закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка (1999) та Дипломатичну академію України при МЗС України (2017). Навчалась у Вонквангському університеті (Іксан, Республіка Корея) та Університеті Аджу (Сувон, Республіка Корея), проходила стажування у Польському Інституті дипломатії ім. Ігнація Яна Падеревського.
Дослідницькі інтереси: міжнародна політика, геополітичні проблеми Азійсько-Тихоокеанського регіону, зростання Китаю та його глобальний і регіональний вплив, відносини України та держав Азійсько-Тихоокеанського регіону.
Маріанна Фахурдінова, асоційована аналітикиня Центру “Нова Європа”. Посол європейської молоді в Україні – проводить лекції про відносини України з ЄС та НАТО для школярів та студентів. Має диплом магістра з європейських студій, дипломи бакалавра з міжнародних відносин та перекладу (українська-англійська) Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка. Проходила стажування в українському посольстві у Берліні. Випускниця школи міжнародної журналістики Guildhall та програми професійного розвитку НАТО “YOUNG UA”.
Співорганізаторка програми менторства для молоді “14:35” (ініціативи Молодіжних делегаток України до ООН), менторка в рамках програми розвитку для молоді “10:11”. Учасниця конференцій, моделей та форумів, присвячених сучасним проблемам ЄС, НАТО та ООН, в Україні та закордоном.
Дослідницькі інтереси: безпекова політика, інтеграція України до НАТО та ЄС, безпекові проєкти ЄС, європейські та євроатлантичні реформи в Україні, відносини Україна-Німеччина.
Дмитро Бабушко, проєктний менеджер.
Професійний досвід Дмитра включає стажування в Офісі Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
Навчався у Львівському Національному Університеті і Київському Інституті міжнародних відносин.
Перед Дмитром – участь в реалізації важливих ініціатив «Нової Європи», спрямованих на успішний рух України до членства в ЄС і НАТО. Бабушко швидко влився в інтенсивний робочий темп аналітичного центру.
Дослідницькі інтереси: міжнародна безпека, європейська і євроатлантична інтеграція, «Східне партнерство».
Ганна Мєдвєдєва, асоційована аналітикиня Центру “Нова Європа”. Отримала ступінь з Політичних комунікацій в Голдсмітсі, Університеті Лондона. Співпрацювала з посольствами Австрії, Нідерландів та Німеччини як експертка з політичних питань. Керувала Фондом захисту Прав Людини в посольстві Королівства Нідерландів. Має досвід роботи в неурядовому секторі — в чеській організації People in Need (правозахисна та антикорупційна програми) та в міжнародному благодійному фонді “ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа культурних ініціатив” (програмний розвиток та комунікаційна політика).
Дослідницькі інтереси: миротворчий процес на Донбасі, європейська інтеграція, відносини Україна-ЄС, відносини Україна-Британія.