Ми у медіа
Чому для України важлива участь Китаю в Саміті миру?
27 травня 2024, 11:54
автор: Наталія Бутирська

«Китай, який претендує на роль ключового посередника в урегулюванні російсько-українського конфлікту та прагне впливати на формування європейської архітектури безпеки, не лише обстоює позицію Москви, а й намагається просувати власні «мирні пропозиції», отримавши їх схвалення з російського боку».

Наталія Бутирська, асоційована старша аналітикиня Центру «Нова Європа», пояснює, чому позиція Китаю щодо російсько-української війни не є незаангажованою, що означають нейтральні на перший погляд заяви Піднебесної та чому для Києва важлива участь Пекіну у прийдешньому Саміті миру, організованого Україною.

За словами експертки, за більш як два роки конфлікту Пекін став для РФ не лише серйозною дипломатичною, економічною опорою, а й головним постачальником товарів подвійного призначення, які використовуються у виробництві російської зброї. Ба більше, міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс заявив: у британської та американської розвідки є докази того, що «Китай уже надає або готується надати летальну допомогу Росії, яку вона використовуватиме у війні проти України».

«Китай намагається вибудувати групу підтримки власних мирних ініціатив для створення альтернативної платформи з урегулювання російсько-українського конфлікту», – зазначає Наталія Бутирська.

«Розрахунок на те, що Китай «натисне» чи вплине на Путіна, щоби той прийняв позицію, вироблену на українських умовах, виглядає примарним. Росія та Китай — поплічники у стратегічному протистоянні зі США, тому було б дивно, якби Пекін власноруч сприяв перемозі Заходу над РФ (а саме так він розглядає російсько-українську війну, в якій Україна є лише «пішаком»)», – підсумовує аналітикиня.

Більше за лінком на сторінках «Дзеркала тижня».

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!