Ми у медіа
“Для України дуже позитивним є висновок Європейської Комісії як такий”
20 червня 2022, 12:50
автор: Маріанна Фахурдінова

«Для України дуже позитивним є висновок Європейської Комісії як такий. Тому що це не відмова з боку Комісії, не надання Україні статусу потенційного кандидата, а також не пропозиція надати Україні статус кандидадата за умови виконання певних передумов,» – прокоментувала для BBC Україна Маріанна Фахурдінова.

У своєму коментарі аналітикиня Центру «Нова Європа» розповіла також про відповідність України Копенгагенським критеріям та подальшу процедуру інтеграції до ЄС, якщо Європейська Рада ухвалить надання Україні статусу кандидата 23-24 червня.

  • За стандартною процедурою після отримання статусу кандидата на вступ до ЄС наступним кроком є відкриття переговорів між країною-кандидатом та ЄС.
  •  Однак у випадку України спершу після отримання статусу кандидата нам потрібно буде впровадити той перелік з семи реформ, прописаний у рекомендаціях Єврокомісії, якщо Європейська Рада дійсно погодиться з цим рішенням.
  •  І вже після виконання цих реформ Україна зможе розпочинати переговори з Європейським Союзом. Але насправді рішення про відкриття переговорів – це теж політичне рішення, яке ухвалюється Європейським Союзом окремо, і в різних країнах воно займало різний час.
  •  У процесі переговорів Україна повинна буде уніфікувати своє законодавство із законодавством ЄС. Це робиться за 35 різними сферами і, закриваючи кожну переговорну главу, Україна поступово рухатиметься до інтеграції з ЄС. –
  • Після цього підписується Угода про вступ до ЄС, ратифікується, й з дати, визначеної у договорі, Україна може стати членом Європейського Союзу.

Відео-версія коментаря Маріанни Фахурдінової та колеги Олександра Краєва з Foreign Policy Council “Ukrainian Prism” доступна тут.

 

 

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!