Ми у медіа
Дипломатичні успіхи України – це внесок широкого кола акторів
16 жовтня 2023, 17:43
автор: Сергій Солодкий

Сергій Солодкий, перший заступник Центру “Нова Європа”, в інтерв’ю для журналу “Національна безпека і оборона” в рамках заочного круглого столу від Центру Разумкова поділився думками на тему “Україна на світовій арені: національні інтереси і стратегічні пріоритети”.

Ключові тези:

  • Війна проти Росії — це війна не лише за визволення українських земель від окупації, але і за відновлення історичної справедливості — включення України в західний цивілізаційний простір; безповоротний розрив з шовіністичною, імперською, репресивною Росією. Членство в НАТО і ЄС якраз здатні забезпечити цю місію.
  • Коли Зеленський прийшов до влади, то виставив як головний критерій успішності в роботі дипломата досягнення в економічній царині. Сьогодні чи не головний індикатор успішності в роботі дипломата — обсяг військової допомоги, який отримала Україна. Українська дипломатія часів Зеленського подолала дистанцію від пункту economy first (спершу економіка) до пункту security first (спершу безпека).
  • В основі успішного відновлення лежатиме європейська інтеграція з відповідним реформування держави. Проте для створення належних запобіжників, аби Росія не відважилися на нові акти агресії, важливо добитися ефективних безпекових гарантій — більш ефективної гарантії, ніж НАТО наразі не існує.
  • Україна, звичайно, має передовсім розвивати партнерства з тими країнами і організаціями, які відповідають згаданому вище підходу — «спершу безпека». Тому розвиток стратегічного партнерства зі США, Польщею, Великою Британією, Францією, Нідерландами, Німеччиною, багатьма іншими країнами носить пріоритетний характер. Йдеться про розвиток міжнародного партнерства з посилання обороноздатності України — в англійській мові є поняття «brothers-in-arms» (товариші по зброї, побратими), у цьому ж випадку можемо говорити про «partners-in- arms». Усі країни й організації, що роблять свій внесок у перемогу України, можна віднести до таких, що становлять стратегічну важливість.
  • Зовнішня політика не повинна сприйматися як робота лише МЗС чи посольств. Успіхи України на міжнародній арені залежать від успіхів України у себе вдома в різних сферах. Сприйняття України залежить від успіхів на полі бою, від досягнень в реформуванні, від порядності і відповідальності окремого політика, від прикладу кожного українця, який опинився за кордоном… Якщо на перші шпальти світової преси потраплятимуть новини про корупційні оборудки, то таку реальність не прикриєш жодним дипломатичним креативом.

Повне інтерв’ю: https://bit.ly/46QWZb3

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!