“Швидкість вступу України до ЄС буде залежати, з одного боку, від швидкості імплементації реформ, але з іншого – від готовності ЄС розширюватися. Це чітко прописано у рекомендації Європейської комісії”, – зауважила аналітикиня Центру “Нова Європа” Маріанна Фахурдінова у своєму інтерв’ю для Першого Запорізького, єдиного регіонального каналу півдня та сходу України, який повноцінно працює з початку війни.
“Наразі у ЄС назріла внутрішня реформа. Перед тим, як приймати нових членів, Євросоюз хоче перейти від голосування консенсусом, коли кожна держава має право голосу і права вето, до голосування більшістю голосів. Тому існує застереження, що поки ЄС не реформується, Союз не буде готовий рухатися далі і приймати нових держав-членів.
Хоча нам це говорили і до надання статусу кандидата. Мовляв, Україні не можна давати статус кандидата, поки не проведена внутрішня реформа. Тим не менш, українська дипломатія, українське громадянське суспільство змогли переконати європейську сторону, що ми можемо реформуватися одночасно.”