Україні потрібно фокусуватись на роботі саме з Палатою представників, у якій очевидно визначена республіканська більшість.
Про це заявила Альона Гетьманчук, директорка Центру «Нова Європа» в інтерв’ю про результати проміжних виборів в США в ефірі Радіо НВ.
За її словами, у Палаті представників, де за результатами виборів більшість отримали Республіканська партія, тепер буде більше опонентів допомоги Україні.
«Кевін Маккарті, який стане новим республіканським спікером в Палаті представників, не має такої відданості питанню допомоги Україні, як Мітч Макконнелл, який очолить республіканську більшість в Сенаті», — пояснила Альона Гетьманчук.
Також вона додала, що з наближенням президентських виборів у Штатах може посилитись внутрішньополітична боротьба між представниками двох партій, що гальмуватиме надання допомоги Україні.
«Військова допомога Україні може обговорюватись у зв’язці з якимись розслідуваннями. Республіканці в Палаті представників можуть запустити розслідування щодо діяльності Байдена і його сім’ї. Через це до України знову буде прикута увага як до корумпованої країни, образ якої зберігався в Штатах до повномасштабного вторгнення», — додала директорка Центру «Нова Європа».
Крім того, у нового Конгресу США буде більше питань щодо контролю за наданими Україні коштами. «Буде багато питань щодо нагляду, щоб кожен американський цент був витрачений там, де він був заявлений, що витрачений. Щоб кожна одиниця зброї потрапила туди, куди була заявлена, і використана ефективно», — розповіла експертка.
Альона Гетьманчук також наголосила, що більшість конгресменів Республіканської партії абсолютно розуміють вагу України. А тому нам варто більше комунікувати з ними й пояснювати, чому Штати мають підтримувати Україну.
«Більшість представників Республіканської партії навіть більше прогресивні у своєму баченні, як допомагати Україні, ніж демократи. Хоча загалом, якщо брати до уваги опитування, то демократи більш прихильні до України… Тут потрібно доносити аргументи, що робить ЄС. А вони багато роблять з того, що не роблять американці, включно з біженцями», — підкреслила Альона Гетьманчук.
Водночас директорка ЦНЄ наголосила, що Україні не варто переконувати частину республіканців, які є опонентами надання допомоги Україні. «Я не думаю, що нам варто переконувати усіх республіканців, бо є частина «трампістів», які підживлюються дезінформацією, їм подобаються різні конспірологічні теорії. Я думаю, що з такими немає сенсу розмовляти. Є сенс розмовляти з тими, хто розуміє ціну перемоги і є сенс розмовляти з тими, хто вагається: не проти підтримки, але вимагає нагляду та пояснень, як це буде використано, і допоможе закінченню війни», — резюмувала Альона Гетьманчук.
Повний виступ Альона Гетьманчук за посиланням.