Ми у медіа
Військовий союз Путіна та Кім Чен Ина: чим він небезпечний для України?
21 червня 2024, 11:59
автор: Наталія Бутирська

«Створення військового союзу з Північною Кореєю породжує додаткові виклики для України та загрожує загостренням на Корейському півострові, – кремлівський диктатор зацікавлений у розпалюванні локальних конфліктів у світі, щоб розпорошити сили США та їхніх союзників».

Наталія Бутирська, асоційована старша аналітикиня Центру «Нова Європа», на сторінках «Дзеркала тижня» детально проаналізувала, які загрози несе військовий союз РФ та Північної Кореї – при чому не тільки Україні, а і іншим країнам.

Зокрема йдеться про «загрозу для національної безпеки США з часу Корейської війни» (на думку Віктора Ча, колишнього радника із питань національної безпеки США), побоювання з боку Південної Кореї щодо отримання КНДР передових технологій для власних ракетно-ядерної та космічної програм, а головне – формування вісі зла, націлену на підрив ситуації в Азії.

“Під час зустрічі з Кім Чен Ином вони підписали Договір про всеосяжне стратегічне партнерство, який, зокрема, передбачає: «У разі агресії проти однієї зі сторін інша надає їй усю необхідну допомогу відповідно до статті 51 Статуту ООН та національного законодавства РФ і КНДР». У такий спосіб Путін легалізує та забезпечує довготермінову перспективу військово-технічного співробітництва з КНДР для ведення війни проти України і водночас намагається застерегти Південну Корею та інших союзників від надання військової підтримки Україні”, – наголошує Наталія Бутирська.

За словами авторки, перестороги та несміливі кроки західних країн щодо підтримки України, як і відсутність стратегії перемоги над РФ, дали змогу Москві не лише встояти економічно й налаштувати військове постачання з КНДР, а й легалізувати незаконні дії та порушення міжнародного права, створюючи для цього власну паралельну «правову основу».

Дізнавайтесь подробиці за лінком.

Підпишіться на новини Центру "Нова Європа", щоб знати все першим!

Підпишіться на наш місячний дайджест, щоб нічого не пропустити!