Таку думку висловила директорка Центру «Нова Європа» Альона Гетьманчук французькій новинній радіостанції RFI.
За її словами, наразі головне завдання для Києва — це до лютого 2023-го року максимально виконати сім рекомендацій, які надала Європейська комісія під час отримання Україною статусу кандидата в ЄС.
«У цьогорічний жовтневий звіт Європейської комісії ми не потрапили з природних причин. Тут немає ніякого підтексту, бо ми тільки в червні отримали статус кандидата, а ці звіти починають готуватись десь у лютому-березні кожного року. Тому нам дуже важливо до лютого-березня наступного року, коли розпочнеться підготовка нового звіту, оцінка щодо кандидатів, щодо їх реформ, продемонструвати максимальний прогрес», — пояснила Альона Гетьманчук.
Сім рекомендацій Єврокомісії стосуються реформи Конституційного суду, судової реформи, антикорупції, боротьби з відмиванням коштів, антиолігархічного закону, аудіовізуального законодавства та законодавства про нацменшини.
«Можна стверджувати, що українська влада дуже серйозно ставиться до виконання цих семи рекомендацій, що є політична воля на виконання. Так, є деякі змішані сигнали, але я не думаю, що вони свідчать про те, що немає готовності чи бажання виконувати сім рекомендацій», – сказала Альона Гетьманчук.
Нагадаємо, Центр «Нова Європа» відстежує реалізацію цих реформ разом із провідними секторальними аналітичними центрами і громадськими організаціями у рамках ініціативи «Кандидат Check». Невдовзі буде оприлюднено вже другу оцінку урядових зусиль із втілення рекомендацій Єврокомісії. Із першим випуском «Кандидат Check» можна ознайомитися за посиланням.
Повний репортаж RFI можна знайти за посиланням.