“У випадку з Україною – з огляду на її розмір, масштаби поствоєнної відбудови, розвинуте аграрне господарство – вступні переговори з ЄС можуть виявитись дійсно переговорами, а не технічним впровадженням acquis у національне законодавство”, – наголосила Альона Гетьманчук, директорка Центру «Нова Європа», під час панельної дискусії «Інституційна спроможність Уряду до проведення Європейської інтеграції».
26 жовтня у Медіа центрі Україна – Укрінформ відбулась панельна дискусія, під час якої експерти обговорили можливості України для відкриття вступних переговорів, наявність спроможностей для втілення євроінтеграційних реформ та можливі проблемні питання під час вступного процесу.
Під час дискусії Альона Гетьманчук на основі вивченого досвіду країн Центральної Європи та Західних Балкан розповіла про особливості вступного процесу до ЄС:
- Для організації переговорного процесу потрібні дві категорії людей. Перша – це секторальні фахівці, вузькі спеціалісти всередині міністерств. Так звані «внутрішні переговірники». Вони потрібні для формування, відточення і погодження позицій всередині української команди. Друга – фахівці, які будуть вести переговори власне з ЄС і володіють не просто англійською мовою, а так званою «брюссельською мовою», а також мають розуміння, як функціонує ЄС зсередини.
- Для успішної реалізації вступного процесу до української команди мають бути залучені люди, для яких набуття членства в ЄС стане місією всього їхнього життя.
Організатори: Мережа захисту національних інтересів «А Н Т С» та Центр політико-правових реформ
Повний запис: