Попри суттєві внутрішньополітичні зміни в Україні у 2019 році, Центр «Нова Європа» продовжував послідовно втілювати свою місію та три стратегічні пріоритети, з якими ви можете детальніше ознайомитись у цьому звіті.
Завдяки організованим нами дискусійним майданчикам та презентованій аналітиці ми були активно присутні водночас і в Києві, і в регіонах України, і в європейських столицях. Ефект такої 3D-присутності давав нам змогу розуміти, якими є реальні запити на зовнішньополітичну та безпекову експертизу поза офісом у Києві, і відповідним чином реагувати на це.
Ми пишаємось тим, що у 2019 році ми нарешті втілили давній задум – оцінили рівень європейської інтеграції УСІХ областей України. Згідно з розробленими у партнерстві з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції України індикаторами ми склали повноцінну Євромапу України – рейтинг областей з погляду наближення їх до стандартів, норм та практик Європейського Союзу. Обговорення результатів Євромапи триває в різних регіонах України.
У 2019 році вдалось втілити й наш інший аналітичний задум – вперше оцінити те, як Україна впроваджує стандарти НАТО. Не на рівні політичних декларацій, а мовою відповідних фактів та їхнього аналізу.
Важливо, що наші дослідження та рекомендації й надалі розробляються на відповідний запит органів влади – так було за попереднього президента й міністра закордонних справ України, так відбувається і за нинішнього очільника держави й глави зовнішньополітичного відомства.
Ми помітно розширили своє партнерство з іноземними, передусім європейськими та американськими, аналітичними центрами: організовували навчальні візити для західних лідерів думок до України, публікували у співавторстві з колегами з закордонних аналітичних центрів аналітичні коментарі, співорганізовували публічні заходи в України та за її межами.
Минулий рік для Центру «Нова Європа» став рекордним з погляду нашої присутності у світових медіа. Публікації та коментарі експертів Центру з’являлись чи не у всіх провідних друкованих медіа світу – від The New York Times та Foreign Policy до The Guardian та The Wall Street Journal, від Newsweek та The New Yorker до Reuters, The Financial Times та Forbes.
Керуючись принципом створення команди-зірки, а не команди зірок, ми активно продовжували залучати до діяльності Центру молодше покоління аналітиків та дослідників. Частина сьогоднішньої команди Центру – це наші вчорашні стажери та волонтери.
Більшість з того, що було зроблено нами у 2019 році, вдалося завдяки не лише підтримці, а й повноцінному партнерству з нашими перевіреними часом (та спільними проектами) партнерами – зокрема, Посольством Швеції, Pact, USAID/ENGAGE, Міжнародним фондом «Відродження», BST, GMF.
Центр «Нова Європа» дедалі частіше називають просто «Новою Європою», випускаючи слово «Центр» навіть у досить формальній комунікації. Ми не проти, тому що асоціація нас з Новою Європою загалом, а не лише з окремим аналітичним центром, вчергове підкреслює важливість нашої місії, яку ми з величезною відповідальністю та невичерпною енергією продовжимо втілювати і в 2020-му.
Альона Гетьманчук,
Директорка,
Центр “Нова Європа”
Дізнайтеся більше про те, чим жив Центр “Нова Європа” у 2019 році, у повній версії нашого річного звіту.
Цей звіт підготовлений Центром «Нова Європа» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні, а також Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.
Зміст звіту є винятковою відповідальністю Центру «Нова Європа» та його партнерiв i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), уряду США, Посольства Швеції в Україні, Міжнародного фонду «Відродження» та Ініціативи відкритого суспільства для Європи (OSIFE).