Директорка Центру “Нова Європа” Альона Гетьманчук та старший аналітик ЦНЄ Леонід Літра відвідали Париж, Гаагу та Берлін із адвокаційними візитами 9-17 травня.
Ключова тема євровізитів – надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС уже в червні цього року. Крім того, під час зустрічей обговорювались питання ширшої підтримки українців – від передачі зброї, розблокування Чорного моря до надання гуманітарної допомоги й співпраці на рівні громад.
- заступницею міністра з європейського співробітництва Нідерландів Анітою ван Енде – головною людиною в уряді, яка опікується євроінтеграційними питаннями
- провідним нідерландським аналітичним центром The Clingendael Institute
- нідерландськими парламентарями
Берлін став останньою столицею в серії адвокаційних візитів Альони Гетьманчук та Леоніда Літри до ЄС. Свіжі соціологічні опитування показують, що більшість громадян країн Європейського Союзу підтримують майбутнє членство України в цьому об’єднанні (наприклад, у Німеччині цей показник становить 61%). Проте далеко не у всіх країнах політики поділяють таку ж позицію.
«Наше завдання у Берліні не тільки спробувати переконати скептиків, чому статус кандидата в ЄС потрібний для України вже в червні, але й скоординувати позиції з однодумцями”, – так окреслила мету адвокаційного візиту до Німеччини Альона Гетьманчук
У Берліні представники “Нової Європи” провели зустрічі з депутатами Бундестагу – зокрема, з Йоганнесом Шрапсом із правлячої Соціал-демократичної партії, який доповідає про Україну в комітеті ЄС. Відбулася також зустріч з Кнутом Абрахамом, парламентарем опозиційного Християнсько-демократичного союзу. У МЗС відбулося обговорення євромайбутнього України з Матіасом Лютенбергом (раніше він працював і опікувався Україною в Канцлераті часів Ангели Меркель). Плідне обговорення відбулося з заступницею федерального міністра оборони Німеччини та депутаткою Соціал-демократичною партії Сйємтьє Мьоллер (проговорили як статус кандидата України в ЄС, так, звісно, і питання постачання зброї).